Сучасне людство витрачає величезну кількість часу і сил на створення продуманого і безпечного середовища проживання. Адже там, де не потрібно турбуватися про протистояння стихії, можна зосередитися на більш важливих речах. А одяг вибирати не по функціоналу, а за привабливістю і ціною. Що, втім, не скасовувало наявності особливої категорії громадян, яким в силу своєї професії доводиться носити зовсім інші речі - те, що зараз називається туристичний, тактичний або мисливський одяг.
Це було закономірно - ті, хто займався полюванням, риболовлею і іншим промислом, вибирали собі щось, що буде максимально полегшувати їх професійну діяльність. А як такі речі при цьому виглядають - вже не важливо. Тому головний атрибут, яким володіє будь-який одяг для полювання, риболовлі або подібної діяльності - функціональність. І, звичайно ж, надійність. Тому як в дикій природі крім як на себе розраховувати більш нема на кого.
Тактичний одяг
Слід знати, що саме поняття «тактичний одяг» - багатокомпонентне. До нього належать такі елементи:
- Термобілизна
- Верхній одяг
- Головні убори
- Рукавички
- Додаткові аксесуари - ремені, накладні кишені, устілки і інше
Для кожної з цих категорій є свої особливі вимоги, яким повинна відповідати дійсно якісний одяг для активного відпочинку.
Так, наприклад, головні убори, крім основних вимог, не повинні заважати проведенню звуку. Але при цьому - зобов'язані захищати вуха від вітру. З взуттям все ще складніше, так що по-справжньому якісні речі знайти досить складно, та й коштують вони досить багато.
Камуфляж і зайва «тактікульність»
У масовій свідомості давно і міцно вкоренилася думка, що практично будь-який одяг для туризму та активного відпочинку повинна бути камуфльованим. Це велика помилка. Справа в тому, що основні задачі спорядження для військового і для звичайного туриста - різні. Туристу не потрібно ні від кого ховатися. Швидше, навпаки - його екіпірування повинне привертати увагу, якщо щось піде не так. На жаль, про це багато хто забуває. І пошукові загони проходять в 10 метрах від виснаження людини, що заблукала и втратила свідомість. Тому всім любителям камуфляжу варто обов'язково носити з собою щось яскраве, що також привертає до себе увагу, щоб в небезпечній для життя ситуації зробити себе більш помітним. А якщо ви все ж вважаєте, що без камуфляжу в лісі робити нічого – візьміть з собою маскхалат. Він дає набагато краще маскування, особливо якщо ви спеціальні підібрали його під особливості тієї місцевості, де плануєте знаходитися.
Як вже говорилося, основний критерій, якому повинен відповідати одяг для риболовлі, полювання та інших активних видів діяльності - функціональність. Проблема в тому, що зараз вже почали випускати продукцію, в якій цієї самої «функціональності» занадто багато. І якою банально не користуються. Ось навіщо, наприклад, мирній людині особливі штани, в кишенях яких вбудовані гумки або стяжки, які допомагають утримувати гвинтівкові магазин, щоб вони не шуміли? А величезна кількість кишень, велика частина з яких не використовується? І не використовується вони не тому, що незручні, а тому, що для зберігання речей і так вистачає місця. Ось тільки за кожну таку «потенційну можливість» доводиться доплачувати.
Тому не варто гнатися за підвищеною функціональністю - спорядження потрібно вибирати так, щоб воно відповідало вашим звичкам і способу життя. А не допомагати вирішувати гіпотетично можливі сценарії розвитку подій.
Основні вимоги до зимового одягу для полювання і риболовлі
Існують також особливі вимоги, яким обов'язково повинен відповідати зимовий одяг для риболовлі. Надто вже в екстремальних умовах його доводиться використовувати.
- Підвищений захист від холоду і вітру. Рибак перебуває на відкритій місцевості і його нічого не захищає від погоди, крім того, що на ньому надіто.
- Посилений захист від вологи. Так як дуже часто доводиться взаємодіяти з крижаною водою.
- Наявність системи відведення вологи, що виробляється тілом. Людина потіє, а на морозі це загрожує дуже неприємними наслідками.
- Вентиляція, яка допомагає виводити перегрітий повітря назовні. Рятує від перегріву.
- Міцність. Контакт з льодом, снігом, рибальськими снастями може пошкодити звичайну тканину.
- Додатковий функціонал. Наприклад - великі застібки, з якими можна працювати навіть в рукавичках. Це мало не обов'язковий елемент, яким забезпечується будь-який зимовий одяг для полювання та риболовлі.
- Наявність коміра, капюшона і якісної підкладки.
- Обов'язкова наявність термобілизни.
Що стосується вимог, яким в принципі повинна відповідати туристичне, рибальське та мисливське екіпірування, то вони звучать так:
- Не заважає руху. Тому перед покупкою її краще приміряти.
- Має високу зносостійкість. Людина взагалі не повинна думати про те, що в процесі руху можна щось випадково пошкодити.
- Володіє водонепроникністю. А ще краще - мембранними тканинами, які не пропускають вологу тільки ззовні, але випускають зсередини.
- Повинна володіти високими ізолюючими властивостями, але при цьому - ефективно відводити тепло. Людині не потрібно щось, що змусить її зайвий раз пітніти.
- Забезпечена купою додаткових кишень для речей першої необхідності. І бажано ще декілька прихованих - виключно для більшої безпеки.
- Забезпечує своєму носієві деяке маскування. Або, хоча б, злегка розмивати його контури. Не обов'язково конкретний камуфляж, але непримітна забарвлення - в пріоритеті.
- Зберігає підвищені експлуатаційні характеристики. Таке спорядження можна носити роками, і не відчувати при цьому проблем.
Крім того, варто окремо згадати один з останніх «мілітарі-трендів» - систему пошарового одягу. Якщо коротко, то це продуманий список речей, які можна комбінувати в тому порядку, який найбільше відповідає навколишнім умовам. А якщо умови змінюються - мало не на ходу вручну під них підлаштовується. Тому сучасна тактичне, мисливське та рибальське екіпірування спеціально розробляються таким, щоб кожен комплект можна було легко міняти. Тому як краще витратити 5 хвилин на зняття верхнього захисного шару, ніж потім - півгодини на провітрювання і висушування від поту всіх інших шарів.
Як і де придбати мисливськи і рибацький одяг?
Після того, як ви визначилися, який саме одяг для мисливців, туристів і інших любителів багато часу проводити на природі вам необхідний, то залишається вирішити ще одне питання. Тепер потрібно знайти місце, де все це можна купити, причому - не побоюючись випадково отримати неякісний товар або підробку. І магазин Ібіс - якраз таке місце.
У нас ви знайдете величезну кількість різноманітних товарів, призначених для носіння в екстремальних умовах дикої природи. Причому як щось від іменитих західних компаній, так і вельми якісні речі вітчизняного виробництва. АІ якщо ви зможете приїхати в наш один з наших магазинів, які розташовуються не тільки в Києві, а й в деяких інших великих містах України, то там же ви зможете і приміряти вподобаний виріб. Все ж одяг для рибалок і любителів активного способу життя повинен в першу чергу зручно сидіти на фігурі, а тільки потім вже - демонструвати свої численні функціональні можливості. А якщо у вас виникнуть будь-які питання, що стосуються особливостей експлуатації та догляду, ви завжди зможете задати їх нашим консультантам. Так що - звертайтеся.