Кожен любитель активного відпочинку знає, що в цій справі без гарного верхнього одягу на хороші враження не варто і розраховувати. Нікому не хочеться спітніти, замерзнути, промокнути або, навпаки, заробити теплової удар тільки тому, що не вийшло правильно підібрати екіпірування. А так часто трапляється, якщо окремі його елементи підбираються самостійно, беручи за основу якесь внутрішнє розуміння гармонії, функціоналу і правил поєднання. А цих проблем можна уникнути, якщо купувати вже продумані і зібрані костюми для полювання, риболовлі, альпінізму або інших подібних видів діяльності.
З одного боку, це буде дорожче, ніж підбирати екіпірування самостійно. Але з іншого, ви отримуєте вироби однакової якості, які ще й доповнюють один одного. І більшість професіоналів у своїй діяльності віддадуть перевагу саме другому варіанту. Стосується це і такого сучасно віяння утилітарною моди, як тактичні костюми. Це щось типу громадянського правонаступника функціональної військової форми. Відповідаючого, при цьому, практично всім армійським стандартам якості і надійності.
Окремо хотілося б згадати камуфляж. Справа в тому, що мисливські костюми повинні бути непомітними, але не повністю камуфльованими. Особливо це актуально для тих, хто полює в групі - нікому не хочеться, щоб його випадково підстрелили, просто не помітивши. Крім того, більшість тварин і птахів реагує на рух, а не на колір, так що в засідці можна сидіти і в звичайному непримітному зеленуватому одязі. А для більшої ефективності - брати з собою спеціалізований камуфляж для полювання, типу маскхалат, використовувати природне маскування і особливості місцевості.
Основні загальні особливості
Всі готові костюми для активного проведення часу повинні відповідати наступним вимогам:
- Легкість. Вам в них доведеться рухатися багато, довго і часто. Тому краще, щоб вага тканини відчувався якомога менше. Сучасна синтетика це може собі дозволити.
- Міцність. Умови, в яких зазвичай носяться костюми для риболовлі, полювання, скелелазіння та іншого, не можна назвати безпечними. І тканина повинна витримувати можливі навантаження.
- Зносостійкість. Такий комплект купується не на один і не на два сезони. Тому стійкість до банального зносу повинна бути підвищеною.
- Захист від води. Цим повинні володіти не тільки рибальські костюми, але і інші подібні вироби. І якщо в першому варіанті можна обійтися прогумованої тканиною вейдерсів, то в другому - доведеться приділити пильну увагу якості водовідштовхувального просочення.
- Захист від холоду. Особливо актуально для зимових комплектів. При цьому вони ж не повинні сприяти надмірному накопиченню тепла. Досягається це шляхом використання декількох шарів різної тканини і забезпеченням вентиляції між ними.
- Провітрюваність. Вам доведеться багато рухатися, так що краще заздалегідь подбати про те, щоб нагріте вологе повітря виходив назовні, а не конденсувалося на тканини.
- Непомітність. Скажімо так, костюм не повинен бути повністю маскувальним, але зобов'язаний бути непомітним. А яким забарвленням це досягається - це інша справа. Найчастіше, або чорний колір, або сірий, або різні відтінки зеленого і бурого. Або камуфляжні принти, але це вже на любителя.
- Безшумність. Тканина практично не видає звуків при русі - це вкрай важливо і для мисливських, і для тактичних моделей.
- Функціональність. Застібки повинні бути на зручних місцях і зручної форми, кармани - численними і розташованими там, де до них простіше дістатися, капюшон - відстібним або складними, штанини і рукава - з затяжками.
- Стиль. Теж має значення. Все ж дуже багатьом неприємно носити зручний, функціональний і гарний одяг, який їм банально не подобається по стилю і виконанню. На щастя, сучасна мода дійшла вже і до тактичних костюмів. Дійшла, але не зловживає з експериментами. Все выглядаэ як мінімум пристойно.
Як правильно вибирати костюм?
Перш за все, потрібно для себе усвідомити, для чого саме вам потрібен костюм. Мисливці, рибалки, любителі зимової риболовлі і лову, туристи, альпіністи, цінителі гірських лиж, адепти «тактікульності» і просто звичайні люди, яким лінь морочитися підбором одягу самостійно - ось основні споживачі даного товару. І для кожного з них є свій ідеальний набір, що не дуже схожий на ті, що у інших.
Також потрібно визначитися, в яких кліматичних і погодних умовах ви будете це обмундирування використовувати. Не потрібно брати річ з розрахунку: «А раптом мене в тайгу занесе взимку - що тоді?». Одяг повинен вирішувати реальні завдання, а не гіпотетичні. Бо так і до необхідності повноцінного скафандра можна дійти.
Костюми потрібно міряти. Повністю. Разом з усіма тими речами, з якими ви його в основному і збираєтеся носити. Тільки так ви переконаєтеся, що вибрали щось реально зручне. Серйозно, в цій справі примірка обов'язкова, оскільки такий одяг в основному вибирають собі професіонали, для яких важлива кожна дрібниця. Занадто малі застібки можуть перешкодити альпіністові діяти швидко, а натираюча де-небудь в пахвовій області тканина - зробити життя мисливця куди менш приємним.
Як і де купити?
Основна проблема спеціалізованого костюма в тому, що він не залишає у оточуючих ніяких сумнівів щодо вашого хобі або діяльності. І не дуже підходить для звичайних прогулянок в межах мыста. Не тому, що незручний, а тому, що недоречний. Так що подібні вироби зазвичай купують тільки ті, хто дійсно збирається використовувати їх за прямим призначенням. Так, наприклад, купити зимові костюми для риболовлі можна в інтернет-магазині ІБІС.
У нас ви знайдете не тільки величезний вибір вже готових комплектів одягу, а й, якщо хочете, можете самостійно підібрати собі відповідний комплект з окремих елементів. Наші консультанти вам в цьому допоможуть, причому як дистанційно, так і особисто, якщо ви таки виберетеся в одну з наших численних філій. Причому це бажано зробити, тому як зимові костюми для полювання і аналогічної активної діяльності краще приміряти - надто вже багато в цій справі означають індивідуальні особливості. Отже - чекаємо вас.