ЗброяРибалка

Шоломи

Зараз на сторінці 18 товарів з 18

Людина дуже швидко зрозуміла, що свою голову потрібно захищати не тільки від спеки, але і від ударів. Особливо - від ударів примітивними кам'яними знаряддями, а потім – бронзовими і залізними мечами. Так що шоломи захисні – це чи не перший елемент броні, який почав широко використовуватися в стародавніх арміях. Втім, навіть він не давав стовідсоткової гарантії – особливо проти стріли, випущеної з потужного лука з малої відстані і під малим кутом.

Однак подальший розвиток вогнепальної зброї призвів до того, що стародавні шоломи військові свою актуальність втратили повністю - їх навіть найпримітивніші рушниці пробивали мало не наскрізь. Тому маневреність, змішаність контурів і масовість стали основою стратегії виживання під час стрільби в ті часи. А голови професійних солдатів довгий час прикрашали шапки, які служили виключно для більш простої ідентифікації бійців на полі бою.

Ситуація знову змінилася за часів Першої світової, коли навіть примітивний сталевий шолом істотно підвищував шанси бійця пережити окопний бій. З того моменту, даний захисний елемент почав активно вдосконалюватися. Втім, основне завдання сучасних тактичних шоломів – захищати від осколків і дрібнокаліберних снарядів. І лише деякі здатні протистояти прямого пострілу з гвинтівки – як правило, масивні конструкції, що ефективно розподіляють імпульс так, щоб він не особливо навантажував шию.

Як вибирати шолом тактичний?

Немає принципової різниці між особливостями вибору гірськолижних шоломів і їх тактичних аналогів. Тому всі ті люди, які с якихось причин хочуть купити тактичний шолом, можуть скористатися досвідом своїх більш «спортивних і мирних» колег. Отже.

Для початку – розміри. Окружність власної голови вимірюється приблизно на рівні середини чола і на пару сантиметрів вище рівня вух. Отримана цифра може використовуватися в якості орієнтира під час вибору. Однак слід враховувати, що в більшості сучасних конструкцій присутня система "утяжки" - сучасна версія "підшоломника", що забезпечує більший комфорт носіння і захист голови. По суті – система з декількох тросів і коліщатка, що регулює натяг.

Втім, простих вимірювань недостатньо - обов'язково потрібна примірка. Якщо шолом сидить щільно, не бовтається і ніде не тисне; якщо його задня частина не торкається шиї, але нормально прикриває потилицю; якщо він не заважає огляду і не зісковзує під час різких поворотів – то шолом підходить.

Крім того, сучасні тактичні шоломи поєднуються з масками. Або "навісними щитками", наявність яких передбачається конструкцією, або – окремими масками з кевлара, неопрена або щільної тканини. Другий варіант забезпечує захист не стільки від куль і осколків, скільки від погодних умов і перепадів температури.

Важливий момент. На справжніх касках завжди вказується клас міцності. Їх існує досить багато – в кожній країні є свої «класи захисту». Але найчастіше використовується система NIJ (Національний інститут юстиції США) і російський ГОСТ Р 50744-95.

Приміром, якщо у шолома вказано клас захисту NIJ IIIA, то він повинен витримувати влучання кулі .44 Magnum, або кулі з суцільною металевою оболонкою калібру 9 мм.

Де купити?

Насправді, не так багато фірм-виробників випускають свої тактичні каски на широкий ринок – все ж цей товар дуже специфічний. Однак, як показує недавній історичний досвід – краще заздалегідь обзавестися подібним спорядженням, поки така можливість є. І інтернет-магазин "Ібіс" може вам в цьому допомогти.

Так, асортимент у нас не дуже великий, однак те, що є – відповідає найвищим стандартам якості і може забезпечити повноцінний захист голови від будь-яких агресивних впливів. Так що – звертайтеся до нас.