ЗброяРибалка

Страхувальні жилети

Зараз на сторінці 20 товарів з 49
Показати ще 20 товарів

Довгий час людство не сильно турбувалося про індивідуальні рятувальні плавзасоби. Вважалося, що кожен моряк, рибалка або мандрівник повинен вміти плавати самостійно. А якщо з його кораблем щось трапиться – шансів на виживання і так практично немає. На щастя, в самому кінці дев'ятнадцятого століття ситуація змінилася – з'явилися перші рятувальні жилети.

Громіздкі, примітивні і не дуже зручні. Їх не можна було носити постійно, але можна було відносно швидко начепити, коли ситуація ставала небезпечною. Досить швидко розробили «норми безпеки» щодо того, скільки саме жилетів повинно бути на борту судна і як ними правильно користуватися. Ось тільки раптово виявилося, що від довгого перебування в холодній воді вони не рятують. Сумнозвісний досвід «Титаніка». Знадобилося ще років з 30, а також – кілька досить жорстоких експериментів, перш ніж стало зрозуміло, що хороший рятувальний жилет повинен ще й потилицю з шиєю від контакту з холодною водою захищати.

А в наш час, жоден захід, що передбачає вихід у відкрите море або плавання по річці, не обходиться без цього захисного спорядження. Однак рятувальні жилети для риболовлі рибалки змушені все ж купувати за свої гроші. А для цього потрібно як мінімум розуміти, що саме вибирати. На щастя, якісні і надійні рятувальні жилети в Україні можна купити багато де, наприклад, в інтернет-магазині «Ібіс». Але про це трохи пізніше.

Основні вимоги

Всі подібні плавзасоби, не важливо якого призначення, виду або системи, повинні відповідати наступним особливостям:

  • Простота. Тобто – можливість будь-якій людині використовувати даний рятувальний засіб після короткого інструктажу. І надягати його без сторонньої допомоги.
  • Зручність. Готова конструкція не повинна обмежувати рухів. Деяка скутість – допустима.
  • Чітка структура. Рятувальні засоби повинні бути такими, щоб їх можна було надягати наосліп – і не переплутати сторони.
  • Хороша фіксація. Спорядження повинне витримувати падіння у воду з висоти в 4,5 метрів, і в процесі цього - не псуватися і не зміщуватися.
  • Висока плавучість. Як мінімум – можливість протриматися на воді 24 години, підтримка тіла в такому положенні, щоб воно навіть у несвідомому стані не захлинався, швидке спливання при різкому зануренні.

Особливості

Існує дві основні категорії - надувні і пінні. Перші забезпечують велику підйомну силу, в неактивному вигляді – майже не займають місця, але куди менш чутливі до пошкоджень. Другі можуть використовуватися для амортизації ударів, забезпечують середню плавучість, але не заважають активним діям з метою порятунку. У деяких ситуаціях краще перший варіант, в інших – другий.

Види жилетів:

  • Спортивні. Як правило – найлегші, обтічні і компактні. Найчастіше - страхувальні, оскільки людина і так знаходиться у воді, а іноді - навіть в гідрокостюмі.
  • Для риболовлі. Відрізняються наявністю додаткових кишень, тому часто являють собою щось середнє між рятувальним і розвантажувальним жилетом. Як правило, забезпечують високу підйомну силу і дозволяють перебувати у воді довгий час, навіть у важкому рибальському спорядженні.
  • Туристичні – для сплаву на байдарках, катамаранах і рафтах. Як правило - надувні з дуже великою підйомною силою, але не дуже зручні для активного плавання. Відрізняються підвищеною міцністю, оскільки існує високий ризик контакту з камінням, корчами та іншими перешкодами на великій швидкості.
  • Жилети для сплаву на каяках. Як правило - пінні і з не надто великою підйомною силою. Більше підходять для активних дій, не бояться контакту з перешкодами. Піна не тільки утримує тіло на плаву, але і захищає від ударів. Плюс завжди в наявності є кілька кишень для особливо актуального спорядження.

Відмінності між «рятувальними» і «страхувальними»

Справа в тому, що це – різні елементи захисного спорядження, хоча і виконують практично однакову функцію. Але рятувальний жилет повинен утримувати людину на плаву незалежно від її стану, в той час як страхувальний – тільки полегшує плавання. Крім того, згаданий вище захист «комірцевої зони»- це прерогатива "рятувального" спорядження. Втім, якщо людина не збирається віддалятися далеко від берега, вміє добре плавати і температура води недостатня, щоб викликати «холодовий шок» - можна використовувати і куди більш легкі, зручні в носінні і дешеві страхувальні жилети.

Де купувати?

Питання особистої безпеки – те, на чому не варто економити. Тому навіть людина, яка вміє добре плавати, повинна про всяк випадок купити страхувальний жилет. Особливо якщо збирається на риболовлю або в подорож по річці на власному човні або байдарці. А робити це краще за допомогою спеціалізованих магазинів, таких як «Ібіс».

Ми пропонуємо широкий вибір рятувальних засобів, а також - аксесуарів до них. Всі товари пройшли найсерйознішу перевірку і відрізняються підвищеною якістю і надійністю. Все ж ми не просто так працює з кращими фірмами-виробниками. Так що, сміливо звертайтеся до нас. Наші фахівці навіть допоможуть вам підібрати саме таке спорядження, яке виявиться більш ефективним в конкретно вашій ситуації.