Боротися з холодом дуже складно. Як мінімум тому, що недостатньо просто ізолювати тіло від низьких температур - потрібно ще якось зробити так, щоб воно не потіло через те тепло, що продукує в процесі життєдіяльності. А якщо при цьому ще й рухатися доводиться, то все стає ще складніше. Тому розумні люди підійшли до рішення цієї проблеми з іншого боку - якщо вже запобігти утворенню поту не можна, то потрібно максимально швидко і ефективно від нього позбавлятися. Саме цьому і служить сучасна термобілизна. Яка, як показали дослідження, може замінити два шари звичайного одягу, хоча важить незрівнянно легше і руху не обмежує.
Сама по собі ідея досить проста. Було давно помічено, що речі з натуральної вовни практично не вбирають воду, а, навпаки - виводять її назовні. У різних сортів вовни цей ефект проявлявся в різному ступені, але найбільше - у шерсті овець мериносів. Її досліджували під мікроскопом і виявили складну пористу структуру. А потім - відтворили її в штучному волокні. Ефект помітно посилився. І його відразу ж оцінили ті, хто по роботі змушений був багато проводити на холоді і при цьому - активно рухатися. Тобто – спортсмени, що займалися зимовими видами спорту і мисливці. Причому другим було навіть простіше - для них практично нічого не змінилося, оскільки термобілизна для полювання з самого початку не сильно відрізнялася від звичної мисливцям вовняного нижньої білизни. А слідом за цими двома професіями, даний виріб оцінили і звичайні люди.
Матеріали
-
- Вовна. До сих пір виготовляється термобілизна для мисливців з натуральної вовни. Вже згадані вище овечки-мериноси дають мало не найдорожчу, але найякіснішу в світі шерсть. Яка, на відміну від інших сортів, погано вбирає запахи і сама по собі, без додаткових просочень, перешкоджає утворенню бактерій. Однак матеріал дорогий і не дуже міцний. Звичайна шерсть куди дешевше, але і недоліків у неї більше - утримує запахи і може стати причиною виникнення алергічних реакцій. Ще й сохне досить повільно.
- Бавовна. Бюджетна версія. Найдешевша, але мало не «одноразова». Потрібно прати після кожного використання, а в процесі цього матеріал ще й розтягуватися може. Та й воду бавовна швидше поглинає, ніж виводить назовні.
- <li
Синтетика
- . Поліестер, мікрофібра, лайкра, фліс і багато чого ще. Деякі синтетичні волокна спеціально роблять пористими, щоб підвищити як теплоізолюючі, так і водовідвідні властивості. Крім того, велике значення відіграє наявність декількох шарів і якість плетіння. Але є і мінуси - тканина з часом вицвітає.
- Комбіновані матеріали. Термобілизна для рибалок, мисливців і людей, які змушені тривалий час носити подібний одяг, виготовляють саме з них. Додавання невеликої кількості натуральної вовни в синтетику помітно покращує її властивості. Тут вся справа в пропорціях.
Незалежно від матеріалів, з яких виготовляється термобілизна для риболовлі, полювання і спорту, якісні речі не повинні бути однорідними. Справа в тому, що різні ділянки тіла нагріваються і пітніють з різною швидкістю. І це потрібно враховувати при пошитті виробів. Також варто враховувати, що прати термобілизну краще вручну і без нагрівання, або в пральній машинці на делікатному режимі. Особливо це важливо для виробів з вовни.
Специфічні вимоги
Крім основного завдання - утримування тепла, у деяких видів даного одягу є і інші функції.
- Термобілизна для туризму має бути антибактеріальною і не вбирати запахи. Оскільки носити його доводиться довго, оскільки вкрай рідко випадає можливість випрати або провітрити.
- Вироби для лижників відрізняються додатковим утепленням пахової області - все ж швидкий рух потоків повітря сприяють швидкому охолодженню цієї вкрай важливої ділянки, що може бути небезпечно для здоров'я.
- Вироби для серферів повинні висихати практично миттєво і зберігати тепло навіть в мокрому вигляді.
- Вироби для спортсменів називаються ще компресійними, оскільки відрізняються підвищеною еластичністю і додатково здавлюють м'язи. Такий одяг дуже щільно прилягає до тіла і стимулює місцевий кровообіг. А ще, що не менш важливо, зменшує напругу м'язів і запобігає судоми.
Як і де купити термобілизну?
В принципі, звичайним людям термобілизна для зимової риболовлі або полювання не дуже потрібна. У ній досить жарко, та й вона досить важка. Але, на жаль, тільки такі вироби здатні справлятися зі значними морозами. ПРоте в деяких ситуаціях вони бувають корисними. Шкода тільки, що вироби з маркуванням «Heavyweight» рідко зустрінеш у продажу. Але інтернет-магазин «ІБІС» все ж може вам їх запропонувати. І не тільки їх - в наших каталогах є величезна кількість різноманітних варіантів, в різних цінових категоріях і кольорах. А що найголовніше – усі з них можна приміряти. І якщо не підійшло, але вже дистанційно куплено - замінити або повернути.
Так що якщо Вам потрібно реально якісна, надійна і стильна термобілизна для зимового полювання і риболовлі - звертайтеся до нас! А якщо ви все ще сумніваєтеся - можете уточнити Ваші запитання у наших консультантів.