Кожен любитель активного способу життя знає, що тільки якісне взуття визначає межу між приємним відпочинком і справжнім кошмаром. Серйозно, можна промокнути до нитки через погані водовідштовхувальні властивості вітровки, можна замерзнути на холодному вітрі з-за недостатньої ізоляції, можна спітніти і крокувати в ореолі власних ароматів, але дійти до цілі походу і повернутися. Але варто тільки натерти ногу або розтягнути гомілковостопний суглоб - і все. У кращому випадку, можна повертати назад, а в гіршому - викликати допомогу. Так що не дивно, що людство завжди приділяло підвищену увагу взуттю та захисту ніг.
Чудовим прикладом цього служить сучасне військова взуття. Підвищена міцність, жорстка фіксація, різноманітні шари, рельєфна підошва, що забезпечує зчеплення з будь-якою поверхнею - все це вкрай важливо, потрібно і корисно. Але не тільки під час бойових дій, а й при простому переміщенні по пересіченій місцевості. Тому і виникло так зване тактичне взуття - цивільне спорядження, що частково копіює військове і відповідає його стандартам якості. Виникла і відразу знайшла величезну популярність по всьому світу.
Тактичне взуття
Тактичне взуття в Україні теж актуальне - все ж у нас вистачає любителів проводити час на природі, які при цьому ще й про свою безпеку думають. Не кажучи вже про те, що суворий стиль більшості подібних черевиків відмінно підкреслює мужність їхнього власника. Проблема тільки в тому, що більшість таких власників гадки не мають, що ж вони насправді носять. Тому практично не використовують повний функціонал свого взуття. А даремно, оскільки багато рибалок та мисливців багато віддали б за подібні черевики. І ось чому.
Що важливо мисливцям?
Коли доводиться вибирати взуття для полювання, варто в першу чергу враховувати час і умови, в яких його доведеться використовувати. Отже.
- Зима. Основні критерії - теплоізоляція, стійкість до вологи, підвищене зчеплення підошви з поверхнею.
- Осінь і весна. Одностороння водяна проникність - піт виводиться, дощ і вода не проникають всередину. Знімні утеплювачі і підвищене зчеплення з поверхнею бажані.
- Літо. Гнучка підошва, повітропроникність, легкість і комфорт в носінні.
- Засадна ловля. Утримання тепла - основна умова. Все інше менш важливо.
- Ходове полювання. До зазначених вище вимоги для різних температур додається підвищена міцність, а також - наявність підсилень на підошві, носці і шнурівці.
Додаткові особливості
- Підошва. Ідеальна підошва є композитної, тобто такою, що складається з декількох матеріалів. Натуральна вентильована підкладка для устілки, шар пінополіуретану, що автоматично підлаштовується під особливості ступні, шар з супінатором, гумова підошва з рифленням. По краю бажано наявність гумового ранта, щоб захищати ногу від випадкових ударів.
- Матеріал. Тут все залежить від особистих побажань, тому що кожен матеріал має свої плюси і мінуси. Найчастіше використовують шкіру, нубук, кордуру (тканина на основі нейлону), неопрен, мембранну тканину і звичайну гуму. Все це може комбінуватися.
- Висота взуття. Вважається, що 12-14 сантиметрів цілком достатньо для надійної фіксації гомілковостопного суглоба, так що черевики потрібно вибирати високі. Це правило не залежить від пори року. Втім, взимку краще вибирати ще більш високий черевики, які не дивлячись на деяке збільшення навантаження на ноги, дають більш ефективний захист від холоду.
- Розмір. Оскільки взуття для полювання використовується з товстими захисними носками і устілками, вона повинна бути мало не на півтора розміру більше ніж те, що ви носите в мирний час. І при примірці потрібно хоча б 2 хвилини походити, перевірити і відчути, як саме черевики чи чоботи сидять на нозі.
- Шнурівка. Найкраще - відкриті гачки. З ними можна шнуруватися швидко і регулювати ступінь натягу. На стопі - сильніше, а на гомілці - менше.
Що важливо рибалкам?
Взуття для риболовлі повинне відповідати наступним якостям:
- Зручність і комфорт. Навіть якщо рибалка в процесі здебільшого сидить і не рухається, до місця лову ще потрібно дійти.
- Легкість. Легке взуття і носити приємніше.
- Зносостійкість. Таке взуття активно використовується, причому - досить жорстким чином. Так що підвищена міцність важлива.
- Гідроізоляція. Матеріал не повинен пропускати воду і промокати. Як це досягається - інше питання.
- Міцна підошва, що не ковзає. Коли ходиш по мокрому камінню, падати послизнувшись якось не хочеться.
Цим якостям повинна відповідати будь-яке взуття для рибалки, незалежно від способу лову, який він вважає за краще. Але саме цей спосіб і визначає, якому конкретно виду взуття потрібно віддати перевагу. Найчастіше використовуються наступні:
- Чоботи. Тут багато що залежить від матеріалу. Гума, неопрен, Гортекс, пінополіуретан. У кожного матеріалу є свої плюси і мінуси. Найкраще - неопрен і Гортекс, ось тільки це дорого і псується швидко.
- Вейдерси. Або чоботи-брюки. У них можна спокійно заходити в воду по пояс, так що їх використовують при ловлі на спінінг, при забродній ловлі і при лові в нахлист. А якщо у вейдерсів ще й поперек додатково утеплити, то і для зимової риболовлі.
- Черевики. З рельєфними протекторами, потужної шнурівкою, мембранним покриттям з нейлону або іншої синтетики. Якщо все зроблено як треба - можна спокійно по литку в воду заходити.
- Калоші. Бюджетний варіант. Самі не промокають, сидять дуже зручним для користувачів, але якщо в них потрапила вода - все. Треба сушити.
- Болотники. Як калоші, тільки до середини гомілки і вище. З тими ж плюсами і мінусами.
Корисна інформація
- Влітку ноги можуть набрякати, так що слід брати черевики або чоботи на розмір більше.
- Взуття має не тільки фіксувати ногу, а й сама на ній фіксуватися, щоб не загрузнути в болоті чи на топкому березі.
- Комбіновані матеріали - синтетика зовні і натуральна підкладка всередині - відмінна ідея. Особливо для зимової риболовлі.
- Правильні шкарпетки дуже важливі - бавовна з синтетикою, але синтетики більше. Бо бавовна утримує вологу, а ноги, на жаль, потіють.
Де і як купити взуття для мисливців та рибалок?
Як бачите, непромокальне взуття для полювання і риболовлі має якості, які роблять її бажаною не тільки для любителів активного способу життя, а й для абсолютно будь-якого користувача, що цінує комфорт. Більш того, сучасне взуття для зимової риболовлі, наприклад, не виглядає як щось громіздке і недоречне, тому може носитися в побуті. Проблема тільки в тому, щоб знайти дійсно хорошого постачальника. У зарубіжних інтернет-магазинів, на жаль, є величезний недолік - не можна поміряти виріб перед покупкою. А для черевиків це має величезне значення.
На щастя, магазин ІБІС за своїм асортиментом нітрохи не поступається іноземним конкурентам. Тільки доставка здійснюється набагато швидше, та й з поверненням, якщо покупка не підійшла, проблем немає. Не кажучи вже про те, що наші консультанти дадуть відповідь на всі ваші питання, що стосуються взуття для зимового полювання і туризму. Причому як по телефону, так і при особистій зустрічі. Так що якщо ви вирішили, що у вашому гардеробі точно потрібне непромокальне взуття для полювання, риболовлі та активного способу життя - звертайтеся до нас.