Головне завдання туристичного рюкзака — вміщати в себе максимум спорядження та забезпечувати йому деякий захист від дощу. Але якщо ви потрапили під зливу, або, що ще гірше, звалилися в воду, то толку від нього буде не так вже й багато. І єдине, що може врятувати ваші речі — гермопродукція. Тобто різні захисні чохли і мішки, що повністю захищають свій вміст від впливу вологи. А останнім часом, у зв'язку з підвищенням популярності водних походів, їх актуальність багаторазово зросла, так що все більше людей цікавиться тим, де купити гермомішки і як їх правильно вибирати. Спробуємо з цим питанням розібратися.
Матеріали
- Полівінілхлорид. Або ПВХ. Просочені спеціальною смолою волокна. В результаті виходить важка, але міцна, водонепроникна і стійка до проколів тканина. Найчастіше використовується або для невеликих гермочохлів, або, навпаки для величезних мішків, куди можна помістити все своє спорядження. Окремий плюс — його можна ремонтувати і «приварювати» до нього додаткові елементи, не порушуючи загальної цілісності.
- Нейлон. Невелика товщина, але відмінна міцність. У поєднанні з силіконовим або поліуретановим просоченням, дає герметичність. Такі гермомішки є досить поширеними, оскільки не дуже дорогі.
- Кордура. Поліамідна тканина, волокна якої сплетені особливим способом, що надає їй підвищену міцність. Але і тут без просочення не обійтися. Варіант, що займає середню позицію між нейлоном і полівінілхлоридом.
Розміри
Обсяг мішка безпосередньо залежить від того, скільки речей ви плануєте з собою брати. Вказується він в літрах, але паралельно з цим може бути маркування типу S, M, L, XL і т.д. Існує наступна закономірність.
- До 5 літрів. Мінімум запасних речей. Комплект нижньої білизни, футболка, тонкі тренувальні штани. Можливо невеликий спальник. Точно знайдеться місце для смартфона, зарядки до нього, невеликої аптечки й пари бутербродів.
- 10 літрів. Все перераховане вище, тільки спальник вже серйозний з синтетичним утеплювачем і додатковими шарами.
- 20 літрів. Зазначені вище елементи плюс запасний комплект зимового одягу, чи спорядження для походу на декілька днів.
- 30-40 літрів. Одяг для двох осіб або повний зимовий комплект для одного. Плюс все, що може знадобиться під час багатоденного літнього походу.
- Більш як 40. У такий мішок можна просто упакувати повний рюкзак або навіть намет.
Додаткові елементи
Ними забезпечуються практично всі гермомішки, ціни на які дещо перевищують середні по ринку. Що поробиш, за більший комфорт завжди доводиться платити. Але, якщо що, всі ці елементи не обов'язкові і можна обійтися без них.
- Ремінці. Полегшують перенесення. У деяких ситуаціях являються повноцінними лямками, які перетворюють гермомішок в рюкзак. Також можуть бути знімними.
- Повітряний клапан. Для більшої ефективності, з герметичних упаковок необхідно стравлювати повітря. І це може бути складно, оскільки треба одночасно здавлювати стінки і закручувати верхню частину. Наявність повітряного клапана позбавляє від цієї проблеми — ви спочатку зав`язуєте мішок, а потім спокійно випускаєте з нього повітря.
- Укріплюючі вставки. Наприклад, з матеріалу Hypalon, який розміщується в місцях згортання. Він добре тримає закрутку і практично не ковзає. Також можливе використання і інших матеріалів.
- Прозоре віконце. Щоб можна було дізнатися, що саме знаходиться всередині мішка. Або дивитися на екран смартфона, що знаходиться всередині.
- Елементи для прив'язування. Наприклад, D-кільця або спеціальні петлі. Саме з їх допомогою гермомешкі кріпляться зовні до байдарок або човнів.
Гермопакети та гермочохли
Крім габаритних гермомішків, в яких міститься практично все необхідне спорядження, існують і менші, але не менш корисні ємності — різноманітні гермопакети та гермочохли.
Гермопакети зазвичай використовуються для зберігання різної документації — паспортів, карт, пластикових карток і готівки. Словом, усього, що є плоским, тонким і що погано переносить контакт з водою. Найпростіший варіант такої ємності — пластиковий пакет із застібкою зіп-лок. Але є і куди більш надійні варіанти.
Гермочохли ж використовуються для того, щоб забезпечити захист від води різних гаджетів. Смартфонів, планшетів, рацій, система GPS тощо. Вибирати їх дещо складніше, оскільки вони повинні не тільки ефективно зберігати свій вміст, але і давати можливість користуватися ним, не дістаючи назовні.
Купити гермопродукцію в Україні
Як бачите, розібратися в особливостях гермопродукціі не так вже й складно. Головне пам'ятати, що якщо ви зберетеся купити гермочохли або гермомішки, то краще звертатися туди, де і вибір великий, і якість хороша, і підказати можуть. Тобто в інтернет-магазин Ібіс.
У наших каталогах ви знайдете все, що тільки може знадобиться рибалці, мисливцеві, туристові або звичайній людині, що вирішила вибратися відпочити на природу. А наші консультанти підкажуть, як зробити правильний вибір з усього цього розмаїття. Так що — звертайтеся!