ЗброяРибалка

Килимки та каремати

Зараз на сторінці 20 товарів з 432
Показати ще 20 товарів

За ефективність і якість ночівлі на природі відповідають в першу чергу 3 основних компоненти — намет, спальний мішок і каремат. І кожен з цих факторів важливий, оскільки правильно підібраний килимок може компенсувати і недоліки спальника, і неправильно обрану місцевість для установки табору, і багато чого ще. Тому ми вам зараз розповімо, якими основними критеріями повинні відповідати килимки для намету і як їх правильно вибирати.

Критерії вибору

  • Теплоізоляція. Або R-Value. Чим це значення вище, тим краще теплоізоляційні властивості матеріалу. В середньому вважається, що для використання в холодну пору року варто використовувати килимок для намету з R-Value від 5 і вище. У межах від 3 до 5 - це модель на 3 сезони, а менш як 3 - виключно для використання влітку. Важливий момент — каремати і килимки можна комбінувати, так що 2 «літніх» в принципі можуть замінити 1 «зимовий».

  • Розмір. Залежить виключно від вашого зросту і визначається так само як і розмір одягу. І розмірна сітка одного виробника може не збігатися з аналогічною сіткою іншого. У будь-якому випадку, так званий M або Reg, довжиною в 183 см і шириною в 53, підходить для більшості середньостатистичних користувачів.

  • Комфорт. Залежить виключно від індивідуальних переваг — хтось може спокійно спати на поверхні, що передає всі особливості рельєфу місцевості, а комусь краще щось, що по м'якості та зручності відповідало спальному матрацу. Але тут все досить просто, чим вище необхідний рівень комфорту, тим дорожче буде виріб. Лідируючу позицію в цьому плані займають самонадувні моделі, які, завдяки великій кількості повітря і пінистій структурі, не шумлять в процесі сну, майже не переміщаються при русі й забезпечують рівномірну ізоляцію.

  • Вага. Ще один момент, який потрібно уточнити перед тим, як купити килимок для намету. Якщо у вас є якийсь транспорт або ви просто в хорошій фізичній формі, то можна з цього приводу особливо не турбуватися. Якщо ж ні, то пам'ятайте, що середня вага самонадувного килимка в районі 600-700 грам, надувних зимових від 800, надувних літніх від 300, а звичайних не надувних карематів в районі 450 грамів.

Ненадувні, надувніта та самонадувні килимки

У кожного з варіантів є свої сильні та слабкі сторони. Полягають вони в наступному.

Ненадувні. Найчастіше — закрито пористий пінополіетилен або будь-який інший полімер. Головні переваги — вкрай низька ціна і максимальна надійність. Можна не боятися гострих виступів каменів, немає потреби в чохлі. Максимум, що ви отримаєте прокол або подряпину, які жодним чином не позначаться на функціонуванні решти корисної площі. Також подібні вироби досить мало важать і можуть використовуватися безліччю різних способів, наприклад, в якості шини при переломі або у вигляді поплавця при переправі через річку. До недоліків же відноситься досить низька теплоізоляція — максимум 3, і то, якщо дуже пощастить, не надто високий рівень комфорту і відносно великі габарити.

Самонадувні. Усередині піна з відкритими порами, зовні тканинна оболонка. Коли відкривається клапан, конструкція розправляється, і повітря починає надходити всередину, забезпечуючи пристойний рівень ізоляції. Однак самонадувні килимки далеко не завжди працюють так, як заплановано, оскільки автоматичне наповнення забезпечує тільки 60-70 відсотків обсягу, а решту доводиться докачувати в ручному режимі. У будь-якому випадку, вони досить надійні, дають хорошу теплоізоляцію і навіть деякий час працюють після проколу. Але при цьому більш важкі й громіздкі, ніж надувні моделі, бояться проколів і досить дорого коштують.

Надувні. Роль ізолятора грає повітря в порожнистій камері, яку потрібно заповнювати вручну за допомогою сили легенів або за допомогою насоса. Але при цьому мають максимальний рівень комфорту і теплоізоляції. Так що взимку більшість досвідчених туристів використовує переважно надувні килимки. Навіть не зважаючи на їх істотні недоліки — низьку міцність, необхідність дбайливого ставлення, складність при розкладанні й пристойну ціну.

Фольгування. Багато сучасних моделей, в тому числі й не надувних, починають оснащувати додатковим шаром тепловідбиваючої фольги, завдяки чому вони демонструють більш високий рівень теплоізоляції. Але потрібно пам'ятати, що такий килимок потрібно орієнтувати «блискучім» шаром у напрямку до людини. І так, дешеві моделі будуть в процесі використання сильно шарудіти, за рахунок чого заважати нормальному сну.

Купівля

Правильно обраний каремат для намету визначають різницю між зручною ночівлею і жахливою ніччю, тож краще підійти до цього питання з усією ретельністю. А ще краще — звернутися до фахівців, які добре розбираються в особливостях використання різного туристичного спорядження, наприклад до продавців-консультантів інтернет-магазину Ібіс. З їх допомогою ви не тільки дізнаєтеся, якими властивостями повинен володіти правильний туристичний килимок, але і зможете придбати таку модель, яка буде повністю відповідати вашим вимогам. Так що — звертайтеся!