Людство протягом дуже довго часу міркувало над тим, як зберігати гаряче гарячим, а холодне холодним. І в цьому напрямку було зроблено чимало корисних відкриттів, однак термос — одне з найбільш корисних серед них. Чому? А тому, що дозволяє зберігати температуру напоїв протягом досить довгого часу без будь-яких складних технологій буквально «на ходу». Так що термоси, термокружки й інші подібні вироби давно вже стали звичними і поширеними. Ось тільки багато хто до сих пір не вміють їх правильно вибирати. Тому ми зараз зупинимося на цьому питанні більш детально.
Різновиди термосів
З огляду на розвиток технологій, купити термос в Україні, причому від відомого і надійного виробника, не складно. Складніше зрозуміти, що саме із запропонованого на вітчизняному ринку різноманіття вам підійде. І вибирати тут є з чого.
- Класичні моделі. Оригінальна конструкція — всередині металева колба, зовні металеві стінки, між ними вакуум. За рахунок цього виходить зберігати температуру виробів протягом дуже довгого часу, особливо якщо вхідний отвір в колбу не надто великий. Також в комплекті зазвичай йде, а що закручується, що виконує також функцію чашки. Обсяг — від літра і більше.
- Дитячі. Відрізняються більш квітчастим забарвленням, меншим обсягом, більшою міцністю, більш широкою шийкою і наявністю спеціальної ручки під дитячу руку.
- Для їжі. Щось середнє між стандартним термосом і герметичним контейнером. Можуть бути не тільки циліндричними, а й прямокутними. Однак в них немає вакуумного прошарку, замість нього теплоізолюючий пористий матеріал, так що 5 годин межа збереження температури для них.
- Термокружки. Майже те ж саме, що і класичні моделі, тільки менші за розміром — до 0,5 літра, і більше пристосовані для безпосереднього пиття з них. Термін збереження температури — до 4 годин.
- Смарт-чашки. Просунута версія термокружки. Наявність USB-порту і купи додаткових «смарт-функцій».
- Помпові моделі. Як класичні, тільки з додатковою помпою, натискання на яку змушує рідину витікати. На жаль, менш герметичні, тому їх краще зайвий раз не нахиляти і не перевертати.
- Термопоти. Щось середнє між термосом і чайником. Коли потрібно зберігає температуру, але може і нагрівати вміст.
- Диспенсери. Для великих обсягів рідини — від 2 і більше літрів. Збереження температури до 12 годин.
Як бачите, бажаючим купити термос є з чого вибирати. Адже і класичні конструкції теж поділяються на кілька категорій, з яких найбільший інтерес представляють туристичні моделі.
Відмінності між туристичними та звичайними моделями
Фундаментальна відмінність між ними лежить в одному — туристичний термос буде активно носитися з собою і використовуватися в складних умовах. Тому він повинен володіти такими якостями:
- Наявність ручки або кріплення для підвішування. Подібні вироби часто носяться зовні рюкзаків — так до них простіше добиратися.
- Теплоізолююча кришка з функціями чашки. Причому така, щоб не нагрівалася сама по собі.
- Наявність захисного чохла. Як додатковий захист від падінь і подряпин.
- Внутрішня амортизація. Щоб знизити шанс пошкодження колби при падінні, яке, будемо чесні, неминуче в складних умовах експлуатації.
- Сталева колба. Це обов'язкова умова.
Матеріал колби
Існує три основних варіанти виконання колби.
- Скло. Простий, дешевий, але не дуже міцний варіант. Там, де інші матеріали в гіршому випадку отримають невелику пробоїну, скло розлетиться на друзки. Є, звичайно, варіанти з додатковими укріпленнями, але вони й коштують відповідно. Однак скло, мабуть, найпростіше відмивати від залишків вмісту. І воно не вступає з ним в хімічні реакції.
- Сталь. Найчастіше нержавіюча. Саме такими колбами оснащуються термоси туристичні. Сталь добре тримає температуру і вакуум, відрізняється міцністю і довговічністю. Однак може вступати в реакцію з вмістом, особливо кисломолочними продуктами. Та й відмивати її досить складно.
- Пластик. Міцний, але дешевий матеріал. Часто поєднується з дзеркальним внутрішнім напиленням, так що і відмивається добре, і тепло утримує. Однак цей матеріал погано реагує на постійні зміни температури, так що досить швидко приходить в непридатність.
Як вибирати?
Перед тим, як купити термос туристичний, його бажано перевірити на практиці.
Як мінімум – перевірити вдома. Залити окропом і почекати хвилин 15. Якщо за цей час нагріються стінки, значить порушена герметичність, і продукт краще повернути.
Також досить велике значення має пробка, оскільки саме через неї здійснюється основна втрата тепла - до 40 відсотків. Тому рекомендується вибирати таку, щоб її не потрібно було повністю відкручувати, а було досить зробити один-півтора обороти, і отримати потік рідини без порушення герметичності. Варто звернути увагу і на якість виконання такої пробки, особливо - наскільки складно її буде відмивати. В цьому плані виділяються кнопкові механізми, які легко засмічуються чаїнками і будь-якими твердими домішками.
Купити туристичний термос
Незважаючи на те, що ціни на термоси можуть досягати досить пристойних значень, вони далеко не завжди відображають якість продукту. На жаль, підробки на вітчизняному ринку не рідкісні. Так що звертатися з питань придбання краще тільки в перевірені місця. Наприклад, в інтернет-магазин Ібіс.
Ми гарантуємо якість нашої продукції, оскільки співпрацюємо з багатьма виробниками туристичного, рибальського і мисливського спорядження безпосередньо. Так що в наших каталогах ви знайдете все, що може стати в нагоді вам під час вилазки на природу. А наші продавці-консультанти підкажуть, на що варто звернути особливу увагу, виходячи з ваших уподобань. Так що - звертайтеся!