Пересування на двох ногах дає людині безліч переваг, але позбавляє вкрай важливого моменту — стійкості. І якщо здорові люди з цим ще можуть якось миритися, то старі або хворі змушені користуватися додатковими опорами — палицями, тростини і подібними їм речам. Однак не так давно хтось зрозумів, що подібні додаткові опори будуть корисні й звичайним мандрівникам — так і з'явилися трекінгові палиці. У Європі та США вони вже давно стали звичними, але наші співгромадяни тільки починають пізнавати переваги їх використання. Тому запит: «як і де купити трекінгові палиці» стає все більш частим. І зараз ми зупинимося на цьому моменті докладніше.
Переваги трекінгових палиць
- На рівних горизонтальних ділянках дозволяють перенести частину навантаження з ніг на плечовий пояс, так що м'язи починають навантажувати більш рівномірно.
- При русі по нестабільної поверхні, типу піщаних схилів, насипів, гірських стежок, допомагають підтримувати рівновагу. Якщо зісковзне одна опора з 4 - це куди менш небезпечно, ніж 1 з 2.
- Під час тривалих спусків, істотно знижують навантаження на коліна, зменшуючи ризик травмувати суглоб.
Основні особливості та класифікація
Трекінгові палиці розрізняються між собою залежно від того, в яких умовах їх доводиться використовувати. Найчастіше, використовуються наступні варіанти:
- Складені. Для простих маршрутів, що не припускають значних перепадів висот і складного ґрунту.
- Телескопічні. Для більш складних гірських маршрутів і для пересування зі значними вантажами.
- Скандинавські. Для пересування по асфальту або гравію в міських умовах. Виносяться в окрему категорію, про яку ми розповімо трохи пізніше.
Складені моделі складаються з декількох порожніх трубок, з'єднаних між собою еластичним шнуром, зафіксованим в районі руків'я. Вони чітко вставляються один в одного, швидко збираються, досить легкі. Однак сама конструкція не дуже міцна, тому при сильних навантаженнях її краще не використовувати. Та й кріплення не дуже надійні.
Телескопічні. Дозволяють точно налаштовувати висоту і міняти її по ходу руху. Окремі сегменти ховаються один в інший і фіксуються спеціальними зажимами. Або гвинтовими, або важільними (другий варіант зручніше, плюс з ним можна працювати в рукавичках).
Основними елементами будь-якої палиці для трекінгу є руків'я, наконечник і темляк.
Руків'я бувають різної форми і виготовляються з різних матеріалів. Найчастіше, використовується пластик, неопрен, каучук, пробка або комбінація з перерахованого вище. Основне завдання — забезпечити надійний хват, який не буде зісковзувати навіть при значному навантаженні. Цьому може сприяти і форма руків'я — виступи, ребристі поверхні, анатомічно-правильні підпальцеві виїмки. Також можуть бути подовженої форми, яка зручна для перехоплювання — швидкого способу регулювання висоти опори.
Темляк — ремінь, за допомогою якого руків'я додатково фіксується на зап'ясті. Він повинен мати можливість регулюватися по довжині, бути широким і еластичним. Все це потрібно для того, щоб перенести навантаження з пальців, що забезпечують захоплення, на біль сильний і міцний зап'ястний суглоб.
Наконечник. Всі палиці для трекінгу оснащуються наконечниками. Зазвичай їх виготовляють зі зносостійких матеріалів, типу карбіду вольфраму, оскільки саме ці елементи найактивніше взаємодіють з твердими поверхнями. Крім матеріалу, також важлива і форма. Так, наприклад, широка форма «квітки» з додатковими пелюстками краще тримає на каменях, а плоска лінза — на льоду. Корисними також є і кільця-стопори, які забезпечують більш надійне зчеплення з поверхнею.
Деякі моделі оснащуються додатковим амортизуючим механізмом - «анти-шок». Тобто пружиною, яка гасить удар об тверду поверхню, за рахунок чого знижує навантаження на кисті. Цей елемент особливо важливий для телескопічних конструкцій, які використовуються на складних гірських маршрутах.
Палки для скандинавської ходьби
Призначені не для формування додаткової надійної точки опори, а для поліпшення координації рухів. Саме тому вони ставляться на землю ні перед, а позаду ступень. Це визначає деякі їх ключові особливості — форму руків'я, наконечника і темляка.
Наконечник забезпечується гумовим протектором у формі черевика, який успішно гасить удари по асфальту і вібрацію, а також трохи підштовхує руку, полегшуючи її рух вперед. Руків'я відрізняється дещо скошеною (під кутом до 7 градусів до низу) формою, оскільки тут важливіше якісне захоплення, а не упор. А темляк повинен бути таким, щоб щільно охоплювати кисть, оскільки в процесі скандинавської ходьби є фаза, коли руки розтискають руків'я і йдуть вперед. Так що без широкого темляка, що щільно охоплює кисть, тут не обійтися. Крім того, скандинавські трек-палиці не можуть регулюватися по довжині, що одночасно робить їх міцніше і легше, але змушує людину підбирати їх відповідно до свого зросту.
Купити трек-палиці туристичні
Якщо ви приблизно розібралися в тому, що саме вам потрібно, залишається дрібниця — купити трек палиці. І робити це краще в місцях, які вже заслужили довіру спільноти. Наприклад, в інтернет-магазині Ібіс.
У наших каталогах ви знайдете безліч вкрай корисних речей для туризму, риболовлі, полювання й активного відпочинку. А наші фахівці-консультанти допоможуть вам визначитися з вибором. Крім того, більшість товарів можна, так би мовити, «особисто помацати». Причому не тільки в точці продажу, але і при дистанційній купівлі. Так що — сміливо звертайтеся!