Дуже довгий час ніж був основним робочим інструментом людини. Та й зараз у багатьох професіях без нього не обійтися. Проблема в тому, що підтримувати лезо в ідеальному стані при активному використанні складно. Так що: або ви регулярно здаєте свій інвентар на обслуговування професійним точильникам, або вчіться заточувати їх самостійно. Втім, останнім часом з'явився і третій варіант — купити електроточилку для ножів і забути про проблеми з лезами надовго. Адже за допомогою цього інструменту довести клинок якщо не до ідеального, то, хоча б, до робочого стану, зможе кожен. І ось що вам потрібно про подібні пристрої знати.
На що звертати увагу при виборі?
Перш за все, потрібно врахувати, які саме ножі ви збираєтеся точити за допомогою цього пристрою. Варіантів тут кілька.
-
Кухонні. Класичний «робочий» інструмент. Як правило, виготовляється з не дуже міцного металу, але свої функції виконує досить добре. Розрізняють декілька різних типів — азійський (тонше, гостріше, потрібно частіше заточувати), європейський (товщі, могутніші, можна використовувати і для рубки, а заточувати рідше), змішаний і т.д.
-
Керамічні. Для них не підходить традиційна заточка через особливості матеріалу виготовлення.
-
Вироби з серрейторним заточуванням. «Хвилясті» леза, використовувані, наприклад, при нарізанні хліба. Або, що набагато частіше в різних мисливських або рибальських ножах. Заточувати їх вручну складно, а стандартні електроточилки для ножів з ними не впораються.
-
Надгострі. Основний інструмент професійного кухаря. Оскільки самі леза дорожче і міцніше, до їх заточування пред'являються підвищені вимоги.
-
Ножиці та інші подібні вироби.
Також слід врахувати специфічні параметри, якими володіє кожна конкретна електроточилка для ножів.
Кількість слотів. Зазвичай від 1 до 3, які розрізняються товщиною, кутом, ступенем заточення й іншими якостями. Найчастіше, перший служить для безпосереднього заточування, другий для доведення, а третій для полірування. Але можуть бути й винятки. Крім того, вкрай корисно, якщо ці робочі головки будуть змінними.
Можливість змінювати кут. Вкрай важливий момент, оскільки більшість подібних виробів працюють під стандартними кутами в 15 або 20 градусів. Але завдяки системі магнітних кріплень, в деяких випадках кут можна міняти. А іноді – і автоматично підлаштовувати.
Додатковий функціонал. Наприклад, диск для зняття іржі або ємність для збору металевої стружки.
Швидкість роботи. В ідеалі — від 120 до 150 оборотів у хвилину.
Габарити. Електроточилка ножів може бути як стаціонарною, що кріпиться на столі за допомогою вакуумних присосок, наприклад, або досить стійкою самої по собі, так і мобільною. Другий варіант в деяких ситуаціях навіть зручніше, оскільки його можна брати з собою, наприклад, в похід. Працюють такі вироби від акумуляторів і вимагають періодичної підзарядки. А стаціонарні моделі практично завжди підключені до електромережі.
Дизайн. Для деяких важливий момент. Колір і стиль пристрою як мінімум повинен гармоніювати з навколишнім простором.
З чого складається і як працює?
Електроточила влаштовані за схожим принципом незалежно від того, скільки вони коштують і хто їх виготовив. У пластиковому або металевому корпусі розташовується компактний електромотор, який приводить в дію алмазні диски. Цей принцип був перейнятим від стандартного верстата з абразивним диском, однак був трохи модернізований. Так, наприклад, зменшилася швидкість обертання, завдяки чому метал перестав так сильно нагріватися. З'явився додатковий захист для пальців, завдяки якому немає ризику порізатися в процесі роботи. Крім того, додався механізм фіксації, через якого тепер не вийде видалити занадто багато металу через неправильний натиск.
Користувач поміщає лезо в щілину і акуратно проводить їм від бюльстера до кінчика. Повторює це кілька разів, потім переміщує лезо в іншу щілину для обробки іншого боку. Металева стружка, яка утворюється в процесі роботи, падає вниз, де може накопичуватися в спеціальному піддоні. Електроточило для ножів дозволяє отримати потрібний результат буквально за кілька хвилин. Причому незалежно від розміру леза, ступеня пошкодження і навичок того, хто з ним працює.
Купити електроточилку для ножів
У роботі з електричними точилами для ножів найскладніше зробити правильний вибір. І без великого особистого досвіду — це досить складно. На щастя, в інтернет-магазині Ібіс є фахівці, до яких можна з цим питанням звернутися. Вони підкажуть, яке краще купити електроточило для ножів саме вам, щоб воно повністю відповідало вашим потребам. І порадять, як його використовувати більш ефективно. Так що — звертайтеся!