ЗброяРибалка

Портативні точилки

Зараз на сторінці 20 товарів з 103
Показати ще 20 товарів

Ніж — основний робочий інструмент для багатьох професій. Особливо для тих, що пов'язані з роботою «в полі». Але чим активніше він використовується, тим вище шанс того, що він затупиться. А в польових умовах використовувати верстати для заточування або електроточилки не вийде. Тому і були придумані спеціальні портативні точила, які можна постійно носити з собою і використовувати в разі потреби. І саме про них ми вам зараз і розповімо.

Основні різновиди

Серед точилок для ножів існує безлічі варіантів, але найбільший практичний інтерес представляють наступні види:

  • Електроточилки. Так, існують і переносні версії, які живляться від різних акумуляторів. Трохи менш зручні, ніж стаціонарні, але все ще досить прості в використанні.

  • Мусати. Щось на кшталт напилка для ножів. У них може бути як плоска, так і циліндрична форма, а використовуються вони переважно для виправлення та обдирки. Однак зі зміною кута заточування вони, на жаль, не справляються.

  • Точильні камені. Використовуються не тільки в стаціонарних верстатах, а й самі по собі. Так, як класичні «бруски», тільки з куди меншою зернистістю. Штука досить зручна, однак кут заточки вам доведеться тримати вручну, що вимагає деяких навичок. Крім того, така кишенькова точилка для ножів вимагає регулярного змочування — інакше нічого не вийде. Використовуються для цього або спеціальні абразивні пасти, або мінеральні оливи. Є, звичайно, і точильні камені, яким потрібна тільки вода, але вони ще більш вимогливі до навичок точильника.

  • Брелоки. Багато сучасних виробників ножів виготовляють і інструменти для роботи з ними. Часто в форматі компактних брелоків або в рамках мультитулів. Така кишенькова точилка для ножів дуже легка і проста у використанні, проте міняти в ній кут заточування досить складне, якщо не нездійсненне завдання.

  • Механічні. За форматом дуже нагадують електричні, тільки в них не рухаються точильні поверхні.

  • Балісонг. Щось середнє між складаним ножем, точилом-брелоком і точильним каменем. Зручні в носінні, прості у використанні, універсальні, компактні. Але досить чутливі до навичок заточуючого.

Які абразиви використовуються?

Перед тим, як купити точило для ножів, потрібно трохи розібратися в теорії цієї справи. Зокрема - в яких ситуаціях які абразиви використовувати і на що взагалі потрібно звертати увагу.

Алмаз. З одного боку найкращий варіант, оскільки легко знімає метал і підходить для редагування найтупіших і зіпсованих лез. З іншого — з таким покриттям дуже легко «переборщити» і забрати занадто багато.

Кераміка. За результатами щось середнє між натуральним точильним каменем і алмазним. Тобто — довговічна, міцна і зручна в роботі поверхня, яка чудово справляється як з фінішною обробкою, так і з доведенням леза.

Карбід. Зокрема карбід вольфраму. Кварцовий пісок з добавками спікається при високій температурі, в результаті чого виходить рівномірний шорсткий брусок. Його можна використовувати не тільки для роботи з металами, а й для шліфування керамічних ножів, наприклад, а також для полірування виробів з каменю або скла.

Сталь. В мусатах використовується матеріал з додаванням ванадію або хрому. Практично завжди забезпечується ребрами жорсткості, розмір яких залежить від цілей використання. Підходить для усунення дрібних зазубрин і нерівностей, тобто для початкової обробки.

Корунд. Використовується при виробництві різних шліфувальних матеріалів та інструментів, але іноді їм постачаються і кишенькові точила для ножів. Дуже тверда речовина, яку можна використовувати і для обдирання леза, і для його подальшої обробки.

Що стосується абразивів, то існує наступна закономірність:

  • Грубозернисті — для обдирання металу, прибирання іржі, переточки та відновлення сильно пошкоджених лез;

  • Середньозернисті — для початкового етапу заточування;

  • Дрібнозернисті — для фінішного етапу заточування і для виправлення;

  • Дуже тонкозернисті — для редагування та полірування різного ступеня тяжкості.

Якщо ж мова йде про точильні камені, то на них вказується зернистість в одиницях grit. Тут принцип наступний:

  • До 600 — обдирка і груба правка;

  • 600 — 2000 - первинна обробка;

  • 2000 — 6000 - вторинна обробка і закріплення;

  • Понад 6000 — закріплення і полірування.

Купити портативну кишенькову точилку

Для того, щоб зрозуміти, яку саме купити кишенькову точилку, необхідний деякий особистий досвід. Комусь зручніше з брелоками, комусь з більш складними конструкціями. На щастя, все це можна знайти в інтернет-магазині Ібіс.

У наших каталогах присутні різноманітні кишенькові точила для ножів на всі випадки життя. А наші продавці-консультанти підкажуть вам, що саме варто спробувати в першу чергу саме вам. І як правильно з цими виробами працювати. Так що — звертайтеся!