Ножівка — вкрай зручний інструмент для роботи по дереву. Навіть зручніше сокири, оскільки точніше, простіше і безпечніше у використанні. Ось тільки стандартну модель з собою в похід не візьмеш — незручно в рюкзаку носити. Тому і були придумані так звані пили туристичні, які без будь-яких проблем можна брати з собою куди-завгодно.
Які бувають і для чого використовуються?
Найчастіше використовуються такі варіанти:
Складані пили. Досить зручний варіант, оскільки зазвичай в робочому вигляді вони нагадують ножівки. Ними можна спокійно працювати однією рукою і під не дуже зручними кутами. Однак з товстими колодами вони справляються погано, плюс можна скористатися «допомогою товариша».
Лучкові. По суті — дуга з руків'ям і змінними лезами. Леза можна носити окремо в чохлі або футлярі, встановлюючи в разі необхідності, а «станок» - носити підвішеним зовні до рюкзака. Штука досить зручна в роботі, ось тільки товстий стовбур з її допомогою не перепиляти.
Ланцюгові. Що на зразок ланцюга для бензопили, тільки для ручного використання. Ними можна працювати вдвох, перепилюючи товсті колоди. Крім того, в складеному стані вона займає менше місця, ніж складна. Мінус один — розгортати всю конструкцію для перепилювання тонких гілок не дуже зручно.
Струнні. Гнучка і тонка струна з зазублинами. Максимально компактна, легка і досить дешева. Часто береться в похід в якості запасної пилки. Виготовляється з інструментальної сталі, а ступінь розведення зубів — універсальна. Ось тільки використовувати її в справі не дуже зручно — кільця тиснуть на пальці або відриваються, сама струна може зажиматися деревиною, так що доводиться підбирати кут роботи. Та й удвох працювати такою струною не дуже зручно.
На що звертати увагу?
Перед тим, як ви вирішите купити складну пилку, прикиньте в яких умовах і як часто ви будете її використовувати — від цього залежить дуже багато чого. А потім, варто звернути увагу на наступні моменти.
- Матеріал виготовлення. Оптимально — інструментальна сталь. Вона і міцна, і зносостійка, і корозії не особливо боїться. Альтернатива вуглецева сталь. Майже те ж саме, тільки трохи дешевше.
- Розмір зубців. Чим вони менші, тим менше шансів, що пила застрягне, але тим нижче швидкість роботи. І навпаки. Так що для користувачів-початківців краще вибирати щось середнє. Крім того, значення має і розведення зубців, тобто максимальне відхилення вершин від середньої лінії. Оптимальним вважається значення в 3-4 мм.
- Ступінь гнучкості. Жорсткий інструмент може обірватися в процесі роботи, занадто гнучкий — не забезпечить належної упору і буде «ходити» з боку в бік. Знову ж, перевагу варто віддати середнім варіантом.
- Механізм складання і фіксації. Головне, щоб така складна пила не могла мимовільно розкритися, і щоб в складеному стані був неможливим контакт між зубцями та вмістом рюкзака. Тому вкрай корисним буде додатковий чохол для даного інструменту. Ну і запасне полотно — хіба мало, що може трапитися в поході.
- Зручність використання. Будь-яке туристичне спорядження перед покупкою краще потримати в руках і перевірити на собі. Дана ситуація не виняток. Як мінімум, ручка пили повинна зручно лежати в долоні.
Купити пилу туристичну
Будь-який елемент туристичного спорядження повинен бути вищої якості, оскільки якщо щось піде не так, в лісі або горах вам ніхто зіпсований інструмент не замінить. Так що пили похідні краще купувати або безпосередньо у виробника, або у надійного посередника. Наприклад, в інтернет-магазині Ібіс.
Ми працюємо безпосередньо з кращими постачальниками туристичного спорядження, одягу, обладнання, ножів, пилок і інших вкрай корисних для польових робіт інструментів. А наші продавці-консультанти підкажуть вам, що з усього цього розмаїття може підійти саме вам. Так що — звертайтеся!