Перед кожним туристом стоїть вибір — або брати з собою в похід все, що тільки може знадобиться, або — інструменти, щоб добути необхідне вже на місці. Особливо це актуально при вирішенні проблеми опалення. Газові пальники та нагрівачі штука, звичайно, хороша, але довго їх використовувати не вийде. З дровами все набагато простіше, але їх ще треба якось здобути. І ось тут на сцену виходять сокири туристичні.
На що звертати увагу при виборі?
В першу чергу потрібно зрозуміти, що туристичні сокири дещо відрізняються від стандартних виробів. Вони легше, зручніше, функціональніше. Та й з їх допомогою можна не тільки дрова рубати, а й ряд дій, необхідних для виживання, здійснювати. Тому вони повинні володіти такими якостями:
Мала вага. Оскільки туристи «все своє носять з собою», їх спорядження повинно бути легким. Це стосується і топірців, так що в процесі виготовлення таких інструментів використовуються найбільш легкі, але міцні, матеріали. Найчастіше — інструментальну або леговану сталь для робочої частини й синтетику з гумою для руків'я.
Компактність. Місце в рюкзаку обмежене, а підвішувати то, що не влізло, зовні хоч і можна, але не дуже зручно, особливо при русі по сильно перетнутій місцевості. Так що топірець повинен бути ще і компактним. Або навіть «складним».
Наявність чохла. Це захистить від випадкових пошкоджень і лезо, і інше туристичне спорядження. Що вибрати: пластик, шкіру, гуму або інші варіанти — це вже на ваш розсуд.
Зручне руків'я. Наявність додаткових гумових вставок обов'язково. Адже цей виріб не повинен ковзати в руці навіть при використанні під проливним дощем.
Трохи про матеріали
Сокири похідні повинні бути не тільки легкими, але і міцними. Тому матеріали для їх виготовлення необхідно підбирати максимально ретельно. Найчастіше використовуються наступні:
- Пластик. Різні різновиди — нейлон, армоване волокно і т.д. Коштує не надто дорого, добре гасить ударний імпульс, дозволяє експериментувати з формою. Але при низьких температурах може стати надмірно крихким.
- Фіберглас. Легкий, міцний, зручний, стійкий до корозії. Але досить дорогий варіант.
- Метал. Суцільнометалеві сокири досить часта ситуація. Їх оздоблюють прогумованими або пластиковими накладками, що кілька покращує утримання. Ось тільки при поломці одного елемента, викидати доведеться весь виріб, та й метал відмінно проводить ударну хвилю. Тобто кожен удар ви будете відчувати на собі. Та й з корозією теж доведеться якось боротися.
- Дерево. Цей варіант вважають за краще ті, хто хоче купити похідну сокиру «як у діда». І це дійсно хороший підхід. Деревина легко замінна, довго служить, добре гасить удар. Однак вам доведеться приділити підвищену увагу схоронності матеріалу при високій вологості. Пам'ятайте, лакувати руків'я не варто — це хоч і підвищить її довговічність, але зробить більш слизькою.
Про заточування
Правильна заточка може перетворити навіть старий й напівіржавий виріб в хороший і надійний інструмент. При цьому потрібно пам'ятати, що чим менше кут заточування, тим гірше. Так, виріб буде настільки гострим, що їм можна буде голитися, але при контакті з щільним матеріалом, типу сучків, він буде дуже швидко затупляться. Так що варто орієнтуватися на кут у 25-35 градусів. Таке заточування і з колодами впорається, і довше гострим залишиться.
Також не варто формувати пряму різальну кромку та ідеально плоскі сторони. В ідеалі, кромка повинна бути опуклою, як і сторони кута. Це полегшить процес рубки та дозволить виробу довше залишатися придатним для роботи.
Купити сокиру для походу
Попри те, що основним інструментом туриста і мисливця все ще є надійний ніж, сокира для виживання поступово набуває популярності серед широких мас. Головне — знайти щось якісне і надійне. Для цього можна звернутися як безпосередньо до виробника, але тут можуть виникнути складності з доставкою, оплатою і ціною, так і до хорошого посередника. Такого, як інтернет-магазин Ібіс.
У нас ви знайдете практично будь-яке туристичне спорядження, ножі, інструменти для полювання, риболовлі та виживання, а також — інші вкрай корисні речі. Більш того у нас немає проблем ні з оплатою, ні з доставкою по території України, оскільки практично в кожній області у нас є представництва, де ви можете отримати покупку як самовивозом, так і за допомогою кур'єра. Так що — звертайтеся!