Ідеальний ніж — універсальний робочий інструмент, яким можна не тільки ковбасу або папір нарізати, а й дров нарубати, гвинти закрутити і багато чого ще корисного зробити. На жаль, в процесі такої діяльності ріжуча кромка неминуче втрачатиме свої властивості. На щастя, для їх відновлення здавна використовуються різноманітні пристрої для заточування ножів. І саме про них ми вам зараз в загальних рисах і розповімо.
Основні види
Кожен охочий купити пристрій для заточування ножів повинен спочатку зрозуміти яким він може бути, для чого служить і чого саме з його допомогою можна домогтися. Серйозно, правильна обробка леза — це не просто взяти брусок, кілька разів провести їм по краю ножа і сказати «Все готово». Визнані майстри цієї справи можуть досягти приголомшливих результатів — правильно заточений дешевий ножик може деякий час різати нітрохи не гірше елітних клинків. А для досягнення такого результату використовують такі інструменти:
Мусат. Щось типу напилка. Грубий інструмент для первинної правки не надто сильно пошкодженої кромки. Може використовувати й в профілактичних цілях. Слабо ефективний при сильно затупленій або пошкодженій ріжучій кромці.
Механічна точилка. Ще один різновид напилка для клинків. Досить проста у використанні, але дає виключно короткочасні результати. Так що використовується переважно для роботи з домашніми кухонними ножами.
Точильний камінь. Професійний інструмент. Може бути з різним ступенем зернистості, так що за допомогою декількох каменів можна надати значну гостроту навіть самому тупому клинку. Однак досить вимогливий до навичок.
Електрична точилка. Інструмент для автоматичної заточки. Вам потрібно просто вставити лезо в спеціальний отвір і включити пристрій. Досить дорога штука, яка, при цьому, може програвати по ефективності точильним каменям в умілих руках.
Верстат з абразивним кругом. «Попередник» електричної точила. Штука досить ефективна, але знімає дуже багато металу і нагріває клинок в процесі використання.
Що саме передбачує процес заточки?
Існує кілька категорій ушкоджень, що виникають на лезах в процесі експлуатації. До них відносяться:
Мікроскопічний знос. Неминуча втрата найдрібніших частинок металу леза в процесі використання. Неозброєним оком його помітити не можна, але на ріжучих характеристиках він досить сильно відображається. Втім, виправляти його теж досить легко.
Макроскопічний. Вм'ятини та подряпини, що виникають при зіткненні металу з твердим матеріалом. Візуально помітні. Виправлення вимагає видалення певної кількості металу з леза для вирівнювання поверхні.
Механічний. Утворюється при значному силовому впливі. Відколи, тріщини, збиті кінчики. Виникає або при контакті леза з дуже твердими речовинами, або при використанні інструменту не зовсім за призначенням. Наприклад, при спробі скрутити гвинт за допомогою кінчика леза ножа, який не є універсальним інструментом, і виготовленого з металу, що погано витримує навантаження на скручення. Такі пошкодження або взагалі не виправляються, або відновлюються з великими труднощами.
Також варто знати, що інструменти для заточування ножів використовуються в кілька етапів.
Відновлення кромки. Це особливо важливо при сильному зносі, оскільки необхідно створити нову гладку ріжучу поверхню.
Груба заточка. Наступний етап обробки, що передбачує використання або крупнозернистого абразивного паперу, або спеціальних каменів.
Точна заточка. Більш тонка обробка з використання дрібнозернистих твердих поверхонь. Може повторюватися кілька разів.
Виправлення. Або фіксація досягнутого результату.
Полірування. Це не обов'язково, але дзеркальна металева поверхня виглядає краще.
Купити інструменти для заточування ножів
Незважаючи на те, що заточка ножів справжнє мистецтво, базові принципи може освоїти будь-хто. Якщо, звичайно, така людина придбає правильний заточний пристрій для ножів і зрозуміє, як їм правильно користуватися. І в обох цих випадках вам допоможе інтернет-магазин Ібіс.
У нас ви зможете придбати все, що тільки може знадобитися для заточування лез на будь-якому рівні — як аматорському, так і професійному. А наші продавці-консультанти підкажуть вам, як можна використовувати куплений товар більш ефективно. Так що — звертайтеся!