ЗброяРибалка
Post Image

Котушка Favorite Hurricane 2500S. Огляд конструкції

07.07.2015

Автор: Андрій Коротченко

Незалежний експерт

Потрапила мені нещодавно на обслуговування котушка Фаворит нової моделі - Hurricane 2500S. Власник котушки відловив їй кілька рибалок, роботою котушки, в принципі, задоволений, але не влаштовував спочатку тугий хід котушки, тому він і звернувся до мене з проханням розібратися з проблемою і, по можливості, її усунути. Причину недостатньо легкого ходу мені вдалося знайти і виправити досить швидко, справа була в неправильному регулюванні робочого зазору шестерень головної пари. Не знаю, чому так вийшло, сподіваюся, що це особливість конкретно взятого примірника, буває ....

В процесі ремонту котушка зацікавила мене своєю оригінальною конструкцією, тому я і вирішив зробити невеликий огляд.

Отже, Favorite Hurricane 2500S. Котушки бюджетного сегмента, близько 70 дол. Модельний ряд включає в себе кілька типорозмірів. Вага розміру 2500S - 260грамм, передаточне число – 5,2:1. Перші відчуття «в руках» позитивні – хід досить плавний, паразитних люфтів немає ні в роторі, ні ручки, ні в кнобе; биттів, сторонніх звуків і інших зауважень при обертанні котушки не спостерігається, загалом, причепитися, за великим рахунком, не до чого.

Корпус котушки виконаний з щільного, легкого вуглепластикового матеріалу. Для кріплення використовуються саморізи з нержавіючої сталі. Якість виготовлення корпусних деталей непогане. Задня кришка корпусу і кришка ручки – пластикові. Бічні накладки щільно кріпляться до корпусу двома засувками.

Головна пара. Ведуча шестерня виготовлена з алюмінієвого сплаву, вісь шестерні сталева. Діаметр – 27мм. Встановлена ведуча шестерня на двох шарикопідшипниках розміром 8х12х3мм і 7х11х3мм. Ведена шестерня з «жовтого сплаву», не має опори на хвостовику, але встановлена на двох підшипниках значного розміру. Змащування шестерень, на мій погляд, має недостатню в'язкість, нанесена на зуби шестерень в недостатній кількості (можливо, особливість даного екземпляра).

Паразитна шестерня невеликого розміру, акуратна, виготовлена з алюмінієвого сплаву. Встановлена на шарикопідшипник, зафіксована на корпусі саморізом.

Шток – сталевий, каретка штока спирається на шарикопідшипник і ролик-демпфер. Шток переміщується через пластикову втулку. Сама конструкція штока дуже нагадує шток дайвовских Сертейтов.

Підшипники з нержавіючої сталі, недорогі, втім, якість непогана - ні один не видавав сторонніх звуків. Загальна кількість – 10.

Обгонная муфта простий нехитрої конструкції, але цілком надійна, сепаратор обертається на шести роликах. Перемикач обгінної муфти подпружинен, має чітку фіксацію в крайніх робочих положеннях.

Ротор, аналогічно корпусу, виконаний з вуглепластикового матеріалу, полегшений за рахунок «скелетної» форми. Ротор мені не дуже сподобався, виглядає не дуже привабливо, можливо внаслідок «нерепрезентабельних» кришок, плюс як «краплі дьогтю» - два важких балансира і впрессованная втулка.

Важіль лесоукладывателя також пластиковий, встановлений щільно, без люфтів. Приводиться в рух металевим важелем з пружиною; дуже вдале рішення – просто і надійно. Пружина хорошої якості, жорстка. Дужка лесоукладывателя пружна, досить великого діаметра, швидше за все, не порожня – дріт. Ролик лесоукладывателя помітний люфт в посадковому місці, має фіксацію підшипника з одного боку, встановлений на шарикопідшипнику ( 4х7х2,5 мм) в пластиковій обоймі.

Гайка ротора - репліка на дайвовскую плюс «крок вперед», а саме – гайка має ліву різьбу, що виключає саморозкручування в процесі експлуатації і не вимагає установки контрирующего гвинта.

Подшпульный вузол, знову-таки, має аналогічну конструкцію Дайве, включає шарикопідшипник.

Шпуля – дрібна, легка, точена з металу, перфорована, має гарний дизайн. Фрикційне пакет, ну просто революційної конструкції – має три набору шайб, включаючи шайби з карбонтекса (carbontex drag washers). Дані карбонові шайби дозволяють фрикционному вузла працювати плавно, без заїдань, допускає значні навантаження на фрикціон. Виробник заявляє, що котушка може працювати зі шнурами з розривним навантаженням до 10 і більше кілограм. Подібні параметри мають топові котушки Дайва сімейства Hyper Custom розмірів 2500-3000, що мають великі шестерні ДП «сталь по бронзі».

Не знаю, яка мотивація виробників «Ураганів» в цьому плані, але, тут вже, як кажуть «мій бегемот, як хочу, так і міряю».

Ручка – форма симпатична, накручується безпосередньо на провідну шестерню, за рахунок чого виключаються люфти в з'єднаннях. Помітно, що в минулому житті, це була звичайна складана ручка, але шляхом простої модернізації, ручка майже перетворилася на аналог топової Дайви. Кноб – зручної форми, виконаний з EVA на металевій втулці-каркасі. Встановлений на один шарикопідшипник в верхній частині, у нижній – вільна посадка на виступ штока, що прирікає цю частину вузла на вироблення посадкового місця в процесі експлуатації. Шток кноба сталевий, кноб прикручений до штоку гвинтом з лівою різьбою.

Резюме. Після всього сказаного, нескладно зробити висновок, що, незважаючи на деякі недоліки, Ураган має чимало технічних переваг та інновацій, що йдуть в ногу з часом. А беручи до уваги невелику вартість виробу, радує той момент, що достоїнства котушки доступні широкому колу любителів спінінгової ловлі.

Так тримати, Фаворит!


Поділіться цією новиною в соц. мережах
Інші новини
Підписуйся на наші соцмережі
ІБІС Полювання і зброя58K+
ІБІС Рибальство та туризм90K+
Кулінарний дім "ІБІС"6K+
Тир "ІБІС"16K+
ІБІС Полювання і зброя< 1K
ІБІС Рибальство та туризм42.5K+
ІБІС Полювання і зброя207K+
ІБІС Рибальство та туризм361K+
ІБІС відеоогляди товарів35,1 тис
ідІсі31,7 тис