ЗброяРибалка
Post Image

Новинки приманок 2019 (частина 1)

09.12.2019

Jackall-Deracoup

Автор: Швець А.

  У класі поверхневих приманок з'явилося пару цікавих нових моделей - це кроулери, до яких у наших спінінгістів довіри чомусь мало. Тим часом, кроулери дуже добре ловлять на невеликих глибинах щуку, а часто і нічного судака, дрібні ж розміри цих приманок спокушають і жереха, і головня, і в’язя. Для початку маленький лікбез по цим, для багатьох новим, приманкам.

Кроулер - це поверхнева приманка, оснащена встановленою на носі поперек тіла великою за площею лопатою або крилами, розташованими по її боках. При закиданні крила складаються, покращуючи аеродинамічні якості приманки, а з початком проводки розкриваються і виконують свою функцію. Для лову на акваторії з розкиданими то тут, то там плямами трави краще застосовувати кроулери з широкою лопатою на носі, плюс замінити штатні трійники на двійники, розгорнуті жалами вгору. Такий тюнінгований кроулер буде відмінно проходити рідке латаття і невеликі зарості водоростей, що лежать на поверхні. Ідеальні глибини для лову на ці приманки - метр-півтора, на більш глибоких місцях кількість клювань зменшується, так як не всякий хижак кинеться вгору за приманкою, що високо йде над його головою. У теплу пору року на невеликих глибинах щука контролює приповерхневі шари води і дуже часто атакує об'єкти, що пересуваються в них. Класична проводка для кроулерів сама нехитра - це звичайна рівномірка в повільному або середньому темпі, яку можна урізноманітнити паузами або невеликими посмикуваннями. Чим пасивніший хижак, тим в більш повільному темпі потрібно вести кроулер, буквально на межі зриву з гри - це збільшить кількість клювань. Ідеальні умови для лову на кроулери - штиль або невеликі хвилі. При сильному хвилюванні на поверхні води приманка починає збиватися з гри і навіть втрачати її. Результативніше виконувати кидки вздовж берегової лінії або стіни осоки, під навислі кущі і дерева, серед полів рідко зростаючого латаття.

DUO-Realis-Dekashinmushi4

  Перша приманка - це модель DUO Realis Dekashinmushi довжиною 75мм і вагою 32.5г, в наших умовах розрахована, в першу чергу, на ловлю щуки і судака, що виходить вночі за дрібною рибою на невеликі глибини прибережної зони. Realis Dekashinmushi стилізована під велику муху з крилами, виконаними з міцного і щільного силікону. За три місяці активного лову крила від щучіх зубів практично не постраждали, хоча хижачок на приманку було спіймано чимало - це до питання про живучість цього елемента кроулера. Для лову на цю модель можна використовувати спінінг з верхнім тестом до 28г, так як опір при проводці у кроулерів невеликий, і наше завдання - тільки закинути воблер. Більшість сучасних вудилищ допускають невелике перевантаження, тільки закид потрібно виконувати акуратно і плавно. Головна особливість лову на кроулер, як і на будь-який поверхневу приманку - це її видовищність, так як всі клювання відбуваються у вас на очах і завжди дуже несподівано. Іноді щука атакує приманку відразу, рішуче, але іноді деякий час переслідує її, не наважуючись на хватку, але потім все-таки сідає на трійники.

DUO-Realis-Dekashinmushi

Найменші кроулери-мухи із сімейства Realis можуть зацікавити любителів лову «білого» хижака - жереха, головня і в’язя. Це моделі Shinmushi довжиною 40 мм і вагою 5.7 г, і Koshinmushi довжиною 31 мм і вагою 3.1 г.

 Друга новинка - це гібридна поверхнева приманка Jackall, симбіоз крилатого кроулера і пропбейта, представлена ​​в двох типорозмірах - Pompadour Jr. довжиною 66 мм і вагою 18 г, і Pompadour довжиною 79 мм, масою 22 г. Приманка оснащена магнітною системою дальнього закидання, яка поліпшує польотні якості такої об'ємної приманки, адже навіть зі складеними в польоті крилами гібрид досить сильно парусить. Під час руху Pompadour з неголосним підбулькуванням загрібає воду крилами, перевалюючись з боку на бік, а пропелер в хвості приманки, обертаючись, генерує звуки різної частоти, додатково привертаючи увагу хижака. Проводити приманку можна як рівномірною проводкою, так і довгими потяжками вудилища з паузами, тривалість яких залежить від активності риби в даний конкретний момент.

Jackall-Deracoup3

  Новинка цього року, що відразу стала дефіцитом, незвичайна приманка, яка побила всі рекорди по уловистості - це тейл-спінер Jackall Deracoup, представлений поки в трьох вагах: 7, 11 і 14 грамів. Тейл-спіннер - це приманка з об'ємним тілом, в задній частині якої через якісний вертлюжок закріплений невелика округла пелюстка типу «колорадо». Пелюстка заводиться миттєво і без збоїв обертається на будь-якій фазі і на будь-якій швидкості проводки, навіть на самій повільній, а також на падінні приманки при лові джиговою проводкою. Мало того, тіло тейл-спінера дрібно вібрує на зразок маленького віба - тобто ми маємо приманку «два в одному» - безлопатковий кренк плюс обертаюча блешня. Приманка дуже універсальна, нею можна ловити як в тиховодді, так і на течії, як на мілководді, так і на великих глибинах, причому в улові будуть практично всі види наших хижих риб: щука, великий окунь, судак, сом, жерех. Пелюстка, що дає сильну вібрацію і далеко «чутна» під водою, привертає рибу з великої відстані навіть в замутненій воді. Проводки можна використовувати будь-які: на мілководді це звичайна рівномірка, в місцях глибше і при лові по рельєфу це можуть бути як різні варіанти джигової проводки, так і хвилеподібна. Дно чисте - сміливо ловимо тейл-спінером джиговою проводкою із торканням грунту, якщо ж дно захаращене - ловимо в товщі води пелагічним джигом. Можна також замінити штатний трійничок на двійник того ж розміру, розгорнутий жалами до тіла приманки. Засікання за рибу залишиться практично на тому ж рівні, зате корчі і різноманітне донне сміття тейл-спінер буде збирати набагато менше. У порівнянні з тейл-спінерами інших фірм, в тому числі і японських, Deracoup виграє начисто - уловистість його настільки висока, що для багатьох спінінгістів він став своєрідною паличкою-виручалочкою при поганому клюванні хижака.

Savage-Gear-Soft-4Play-Swim&Jerk-Ready-to-Fish4

 Багатьох любителів спінінга напевно зацікавить ще одна новинка - попередньо оснащений силікон Savage Gear Soft 4Play Swim & Jerk Ready to Fish, представлений в двох розмірах: довжиною 130мм і вагою 22.5 г, і довжиною 95мм і вагою 8.5г. Приманка має трьохскладане тіло, виконане зі щільного силікону, в який вставлена ​​арматура з одним трійником - він розташований знизу приблизно посередині тулуба, чого цілком вистачає для майже стовідсоткової реалізації клювань. Закидається силікон, що має цілком пристойну власну вагу, відмінно, краще багатьох воблерів, так як його компактне тіло позбавлене лопатки. Проводка - тільки ривкова, в самих різних її варіантах. Найкраще працює млявий твіч легкими одиночними потяжками з невеликими паузами. На паузі приманка тоне, зігнувши своє складене тіло, на зразок знесиленої рибки, яка для будь-якого хижака є ласою здобиччю.

Savage-Gear-Soft-4Play-Swim&Jerk-Ready-to-Fish2

Клювання на неї практично завжди злі, але бувають і контакти у вигляді раптового нависання - тут треба відразу ж підсікати, хоча щука зазвичай засікається надійно сама. Приманка дуже добре працює по не дуже активній щуці, виводячи її на короткий час зі ступору і змушуючи атакувати - часто вона рятувала навіть провальні риболовлі. Силікон щільний, який хоч і пошкоджується щучими зубами, але некритично, а при виході з ладу силіконове тіло без труднощів можна замінити запасним, яке йде в комплекті.

Jackall-Break-Blade3  

Після довгої відсутності знову в продажу з’явився один з кращих чатербейтів на риболовецькому ринку - модель Jackall Break Blade. Ця дивна на вигляд і нова для багатьох рибалок приманка відмінно ловить окуня, щуку і судака. Break Blade представлений в трьох самих ходових вагах - 7, 11 і 14 грамів і в безлічі забарвлень. Сам чатербейт являє собою джиг голівку тієї чи іншої форми з потужним одинарним гачком, прикритим силіконовою спідницею. На передній частині джиг голівки встановлена ​​пластина шестикутної форми, що має невелику ступінь свободи і коливається при поступальному русі приманки, при цьому силіконова спідниця, що прикриває гачок, теж пульсує, постійно змінюючи свій об’єм. Голівка чатербейта виконана з вольфраму і оснащена титановими вусами для захисту від зачепів. Проводка чаттербейта нескладна: це або звичайнісінька рівномірна, або класична джигова в самих різних її варіаціях. Якщо говорити про равномірку, то для будь-якого виду хижої риби працює надповільна проводка, буквально на межі зриву коливань пластини - занадто швидка проводка зменшує кількість покльовок хижака як мінімум удвічі. Гранично повільна проводка дуже важлива ще з однієї причини - тільки на малій швидкості чатербейт тримає заданий горизонт проводки. Варто лише трохи збільшити швидкість ведення приманки і чатер моментально починає по похилій лізти до поверхні, і чим вище швидкість проводки, тим швидше він піднімається догори.


Поділіться цією новиною в соц. мережах
Інші новини
Підписуйся на наші соцмережі
ІБІС Полювання і зброя58K+
ІБІС Рибальство та туризм90K+
Кулінарний дім "ІБІС"6K+
Тир "ІБІС"16K+
ІБІС Полювання і зброя< 1K
ІБІС Рибальство та туризм42.5K+
ІБІС Полювання і зброя207K+
ІБІС Рибальство та туризм361K+
ІБІС відеоогляди товарів35,1 тис
ідІсі31,7 тис