
Новинки приманок 2019 (частина 2).
Автор: Швець А.
Зараз кожному спінінгісту дуже добре знайома модель бігміноу Jackall Rerange 130SP - цей воблер тепер лежить в коробці у кожного любителя лову щуки. Приманка вийшла дуже вдалою і відразу зайняла верхні позиції в рейтингах. У 2019 на рибальський ринок вийшла довгоочікувана новинка - глибоководна модель Rerange 130SP MR (medium runner) довжиною 130 мм і масою 22.3 г, за допомогою якої рибалки отримали можливість обловлювати більш глибокі горизонти водойми. Воблер має паспортне заглиблення в два метри, на течії ж його можна загнати до двох з половиною метрів - він стане в нагоді при облові великих поливів з глибинами до трьох-чотирьох метрів або крутих бровок. Так само як і мілководна модель, Rerange 130SP MR забезпечений магнітною системою далекого закидання з великим циліндром, що в польоті переміщується з гучним клацанням в хвіст приманки. Саме завдяки цій системі модель Rerange закидається на рекордні відстані і має відмінне вкладання в ціль. Нова модель має шумову камеру з декількома невеликими кульками, що видають неголосний шурхіт при проводці - на відміну від мілководної версії, яка позбавлена будь-якої акустики. На рівномірній проводці Rerange 130SP MR має малоамплітудну середньочастотну гру, проте в 99 відсотків випадків це буде ривкова проводка, на якій він працює найкраще. Нова модель зберегла гру Rerange 130SP з шикарним ролінгом, однак рискання під час твічінгу стало набагато ширшим.
Модель Jackall Dowzvido 90SP довжиною 90 мм і вагою 10.7 г є новою для нашого ринку. Цей міноу універсального розміру хороший для лову як щуки, так і судака з окунем. Особливо відзначився він по судаку - в країнах колишнього СНД цей воблер номер один при лові нічного судака з берега і з човна. Воблер має найпростішу, але від цього не менш ефективну, систему далекого закидання з декількома кулями - вони ж створюють ефект шумової камери під час проводки приманки. На рівномірці Dowzvido 90SP показує «хвилясту» гру - дрібноамплітудну і високочастотну, яка так подобається судаку. Щуці з окунем в більшості випадків до душі ривкова проводка - на ній воблер нишпорить в широкому коридорі, активно похитуючи боками з помірним шумовим ефектом. Прекрасний вибір для тих спінінгістів, хто хоче ловити одним воблером самих різних хижих риб.
Jackall TN Trigon
У знаменитій серії вібів Jackall TN поповнення - новинка TN Trigon в трьох розмірах: TN50 Trigon вагою 11.2 г, TN60 Trigon вагою 18.5 г і TN70 Trigon вагою 31 г. Цей віб має збільшену вагу, що ідеально підходить для облову великих глибин на тиховодді та на течії, так як занадто легкою приманкою тут ловити просто не вийде. У Jackall знайшли рішення цієї проблеми - створили важкий безлопатковий кренк невеликого розміру без втрати гри - і це дуже важливо. У нижній частині віба вмонтований вольфрамовий «башмак», який надає приманці певні властивості. По-перше, - це швидке досягнення великої глибини, в тому числі і на течії, за рахунок збільшеної негативної плавучості. Друга властивість - при падінні на грунт віб не завалюється на бік, а стоїть на ньому вертикально, що дозволяє зменшити кількість зачепів, плюс приманка не збирає трійниками різне донне сміття. Тепер торкнемося гри. Будь-який довільний воблер, на який навісити велике додаткове підвантаження, втрачає свою гру - частково або повністю. У випадку з TN Trigon цього не сталося - з перших же сантиметрів проводки приманка починає грати з великою частотою, до того ж досить широкоамплітудно. Новий віб вже встиг добре зарекомендувати себе при лові судака і щуки на глибоководних звалах великих водосховищ.
Спінербейт для багатьох наших спінінгістів так і продовжує залишатися незрозумілою дивовижною приманкою, придатною лише для лову баса, тим часом наші щука з окунем, особливо в теплу пору року, відмінно на нього реагують. Більше того, бувають такі риболовлі, коли на воблери риба майже не ловиться, а на спінербейт йде клювання за клюванням. Класичний спінербейт являє собою коромисло зі сталистого нержавіючого дроту, з одного боку він закінчується джиг голівкою з великим одинарним гачком, прикритим пишною спідницею із силіконової бахроми. На іншому кінці коромисла встановлені послідовно дві пелюстки (варіанти - від одного до чотирьох) різного розміру, що обертаються під час проводки. Вся конструкція, на перший погляд, громіздка і має досить сильно парусити в польоті, проте, закидається спінербейт досить добре. Найпростіша проводка - рівномірна, яку ми застосовуємо на невеликих глибинах або коли дно вкрите водоростями. На джиговій проводці в різних її варіаціях спінербейт теж працює дуже добре, причому пелюстки без збоїв обертаються як на поступальному русі приманки, так і на паузі, коли вона опускається на дно, силіконова ж спідниця при цьому пульсує, змінюючи свій обсяг. Об'ємна приманка, що випускає на всі боки відблиски і коливання від двох обертових пелюсток - для щуки і окуня краще не придумаєш. Цього року українські спінінгісти отримали можливість половити на модель Jackall Super Eruption Jr., яка представлена в безлічі забарвлень і в вагах 7, 11 і 14 грамів. Найгостріший одинарний гачок Owner, дві пелюстки - одна округлої форми Colorado, друга витягнутої форми Willow («вербовий лист») - класичне компонування спінербейта. Тестування нової приманки на щуку пройшло успішно. Вона добре відгукувалася на спінербейт, потрібно було тільки поекспериментувати з подачею приманки.
Великий віб з'явився в асортименті компанії DUO - це Apex Vibe довжиною 100 мм і масою 32г, який був створений при безпосередній участі американського професійного рибалки Аарона Мартенса. На перший погляд, модель дуже схожа на збільшений Realis Vibration того ж DUO, проте відрізняється від цього віба грою. Apex Vibe 100 заводиться буквально з півоберту, з перших же сантиметрів проводки, володіючи високочастотною грою з досить великою амплітудою. Віб виконаний повністю тихим, що буде плюсом при лові на запресованих водоймах риби, що знаходиться в стадії невисокої активності. Приманка досить упориста, тому вудилище по верхньому тесту повинно бути до 30-32 грамів як мінімум, тоді воно буде справлятися з цим безлопатковим кренком. Модель заточена під полювання за великими щукою, судаком і сомом на середніх і великих глибинах - протяжних руслових бровках, косах посеред руслових ям, глибоких поливах з приблизно однаковою глибиною - все це її стихія. Потужні коливання, які створює приманка під водою, і її високі пласкі боки, що пускають відблиски на всі боки, привертають увагу хижака з великих відстаней.
Випустила компанія DUO і невеликого розміру безлопатковий кренк - Realis Vibration Nitro довжиною 55 мм і вагою 11.5 г, який виробляється як в шумовому, так і в тихому (silent) виконанні. Маленька компактна приманка з широким чолом забезпечена шумовою камерою з безліччю дрібних кульок, які видають під час проводки неголосне шурхотіння. Включається в роботу з самого початку руху і працює на самих повільних швидкостях, що дозволяє комфортно обловлювати невеликі глибини, так як за рахунок лобового опору приманка добре тримає заданий горизонт проводки. Віб дуже універсальний, він ідеально підходить для полювання за такими хижаками як щука, судак і окунь, жерех при нагоді теж не відмовиться від такого частування.
У знаменитій серії TN Jackall в цьому році з'явився великий віб - модель TN80 довжиною 80 мм, масою 30 г - велика приманка для полювання за щуками серйозного розміру, судаками і сомами. Сфера застосування цього великого безлопаткового кренку - великі глибини як на тиховодді, наприклад, на руслових канавах великих водосховищ, так і на течії, де легша приманка просто не досягне дна. Гра віба високочастотна, з середньою амплітудою, шумова камера - одна куля, що видає при проводці глухий звук низької частоти.
З'явився в продажу і невеликий кренк Mushbob SR довжиною 50 мм і вагою 9 г. Раніше ця модель була представлена більш глибоководною версією Mushbob MR. Компактний кренк добре закидається, має широкоамплітудну гру з широким розкидом хвоста. Ця універсальна приманка може застосовуватися для лову не тільки щуки, окуня і судака, але і жереха з великим голавлем. Тим більше що якусь особливу проводку для цього кренка підбирати не потрібно - як і всі приманки цього класу, він прекрасно ловить на звичайнісінькій рівномірці.





