ЗброяРибалка
Post Image

Відбори в збірну команду України 2014 з ловлі риби на мормишку

11.02.2014

Отборы в сборную команду Украины 2014 по ловле рыбы на мормышку

АВТОР:

Володимир Воротняк

Дворазовий Чемпіон України

З ловлі риби на мормишку.

Майстер спорту.

 

Конгрес Міжнародної конфедерації риболовного спорту (CIPS) офіційно затвердив, дату проведення XI Чемпіонату світу з лову риби на мормишку з льоду, яка випала на 18-24 лютого 2014 року в Білорусі на гребному каналі міста Заславль, що під Мінськом. У порівнянні з двома останніми Чемпіонатами Світу в Казахстані та США, які відрізнялися моторошної організацією і геть відсутнім спортивним принципам, світова першість цього року пройде з точністю до «навпаки». В цей раз спортсменам-зимникам, нарешті, отримає можливість проявити свою майстерність, замість лову випадковою і нечисленної риби. Звідки я це знаю? – був там і в числі одинадцяти кандидатів, відбирався в збірну України.Про цю поїздку я хотів би розповісти докладніше.

отбор по мормышкеКоманда України вже багато років є однією з збірних, яка більше інших претендує на призи на міжнародних першостях з мормишки. Ми вже двічі ставали першими, нагадаю, це було в Польщі в 2009 році і в Україні в 2011. Крім цього, на п'єдестал пошани в особистому заліку не одноразово піднімалися Дмитро Корзенков (Київ) і Олексій Зайко (Дніпропетровськ), кажучи простими словами, амбіцій на Заславль-2014 з лишком. Спонсорами національної збірної команди України в 2014 році стали компанія Shark – провідний європейський виробник вольфрамової блешні, а також Український професійний банк (УПБ). Справа за малим - сформувати збірну зразка 2014 року з числа претендентів і дати бій. Дати для відборів головним тренером збірної України, Левченко Віталієм були обрані за 23 – 28 січня 2014 року, на місці майбутнього світового «м'ясорубки». Як і у всіх рибальських спортивних дисциплінах у відборах беруть участь кращі спортсмени попереднього року, які визначаються за сумою місць кожного з усіх турів Чемпіонату і Кубка України. П'ятнадцять кращих спортсменів всеукраїнського рейтингу і збірники минулого року будуть відбиратися в Заславль. Рішенням президії ФРСУ було вирішено допустити без відборів Дмитра Корзенкова, як найбільш стабільного і досвідченого рибалки-спортсмена. З основного списку в збірну потрапляють п'ять спортсменів. На жаль, багато хто з спортсменів відмовилися їхати, причини на те є різні: бізнес, сім'я, відсутність часу... людський фактор. У перший день тренування на Білоруський лід вийшли одинадцять чоловік:

  • Воротняк Ст. (Київ)
  • Знак Р. (Київ)
  • Зайко А. (Дніпропетровськ)
  • Перепелиця Р. (Дніпропетровськ)
  • Стадніченко Ст. (Дніпропетровськ)
  • Жалнін Ст. (Луцьк)
  • Шихотаров Д. (Луцьк)
  • Новгородський В. (Київ обл.)
  • Щевич В. (Рівне)
  • Письменский С. ( Донецьк)
  • Лисиця А. ( Харків)

 

Відбори пройдуть у два етапи, сумарна кількість турів - 8. Тривалість туру -три години. У перших п'яти турах визначається сімка "півфіналістів", які йдуть далі, у трьох наступних відсіваються двоє, а решта п'ятеро разом з Дімою увійдуть до збірної.Ось така ціна перемоги - за п'ять діб проведених на змаганнях, на льоду 24 години, це при температурі до -25°C. Найнижча температура, звичайно, не особливо радує, але пом'якшуючими факторами будуть служити повна відсутність вітру і яскраве сонце.

Заочне знайомство з водоймою відбулося зі слів товаришів по зброї, а також наших київських «фидерменов», які вже неодноразово побували на тій воді в рамках проведення «Кубка Дружби» і мають досить глибокі знання з основного рельєфу каналу, глибин, видовим складом риби і її переваг. На відміну від фідерних змагань, на якому перемогу приносили великі лящі, було прийнято рішення впертися в більш дрібного його побратима, підлящика і плотву, хоча на водоймі кількість окуня і йоржа неймовірне. В основному так і виходило: лідерами туру ставали спортсмени, так, або інакше наловившие плотви. Не буду говорити про прекрасних Білоруських лісах, полях, озерах і річок, які ми спостерігали всю дорогу від кордону в Чернігівській області, до самого Заслявля. Також не буду акцентувати увагу на хороших, скажімо, європейських дорогах і їх чистоті )) відразу перейду до хроніці подій, починаючи з тренування.

Матчастину

зимняя удочка и леска СанлайнЯк вудок, вперше на змагання я взяв з собою зимові вудки «Експерт». Вони легенькі (до 8 грамів), мініатюрні, акуратні. На рядових рибалках, яких в цьому році було всього дві, зарекомендували себе добре. Кивки особисто я, та й всі провідні спортсмени України, останні роки використовую «Lewit», вони гарні всім: простота, надійність, довговічність, що ще треба!? Є, напевно, альтернативи, але мені вони невідомі. Вибір волосіні однозначна – Sunline powerd Ayu VIP plus. При малій товщині – порівняно велика розривне навантаження. Я її в шести діаметрах: 0,052, 0,058, 0,065, 0,069, 0,074 і 0,083, оптимальний діаметр підбереться на тренуванні. Мормишка, зрозуміло, вольфрамова, або «Киселівка» або Shark, все буде залежати від специфіки лову і поведінки риби. Костюм – Nova Tour Драйв. Ось і вся екіпіровка.


Тренування

Вова ВоротнякСонячно, безвертенно, морозно. Побігали кілька годин у складі київської братії в особі Д. Корзенкова, Р. Знака і, власне, мене. Улови були дуже навіть непогані, але, нерадовало відсутність плотви, на яку ми дуже сподівалися і заточувалися з самого початку. Правда, мені вдалося знайти дві лунки, в яких я якось зловив з п'ят цих риб. Одне слово – мороз, ось винуватець слабкої активності плотви. Що стосується другорядних об'єктів нашої лову, окуня і йоржа, то його кількість була якраз достатнім і саме це викликало резонанс у моєму розумінні ситуації. Ясно було одне, що в турі потрібно шукати плотву. Глибини в зоні змагань коливалися від 2,5-3,8 м, без якихось явних перепадів. Діаметр волосіні особливої ролі не грав, тому вирішили сильно не стоншуватись і почати з 0,069 і блешні Shark крапля, діаметром 2,5 мм. Відбори обіцяють бути дуже цікавими, динамічними та непередбачуваними.

День перший

ловля на мормышкуПеред бойовим хрещенням - першим туром, я поставив собі установку, основою якої був швидкий пошук найбільш активної риби, будь то окунь або йорж і швидкісна її ловля. Тактика не нова, але ефективна. Якщо раптом знайду плотву – як завгодно її утримати. Однозначно, буритися потрібно багато, хоча б для того, щоб зрозуміти поведінку риби і її реакцію на корм. Правило одне – більше лунок – більше інформації та, звичайно, риби теж. Таким чином, є що порівняти, проаналізувати і зробити правильний висновок. Почалося. Зі старту роблю три бази, лунок по 8-10 і, звичайно, закармливаю їх. До речі, за підгодувала закономірності особисто я так і не помітив. Сипуча суміш відпала ще на тренуванні, а мотиль що кормовий, що «мікс» (суміш кормового з насадок) працювали приблизно однаково. З першого проходу спрацювали практично всі лунки, а ось на другому проході почалися проблемки, працювали далеко не всі лунки, так і «роботою» це було складно назвати, більше тут підходить слово «видряпування». Потрібно було постійно буритися для пошуку активності. Не скажу, що в активі були тільки окуні і йоржі, кілька плотвичек стихійно я зловив, але наздогнати спортсменів, які сіли на плотву в кутку зони, було нереально. У підсумку я виявився восьмим. У лідери вскочили Новгородський, Зайко і Щевич.

У другому, вечірньому турі ситуація повторилася: з пліткою мені не вдалося знайти спільну мову і я знову опинився на восьмому місці.


День другий, третій

У другий день ситуація особливо не змінилася: сонце, відсутність вітру, але мороз став ще більш лютим, на вазі уловів це сильно не відобразилося і метою . Втома, що накопичилася за час дороги, тренування і першого дня змагань потихеньку давала про себе знати. Після цього туру багато що вирішиться і з'являться явні лідери відборів. Потрібно віддати належне спортсменам, котрі побували на Чемпіонатах Світу. Якщо порівняти їх рівень досвіду, а також психологічної підготовки, то у них ці показники значно вище, ніж у дебютантів відборів. Образно кажучи, вони бували в «банці з павуками» і були «павуками-переможцями». У боротьбі в таких умовах можна максимально достовірно оцінити свій рівень майстерності на подібній «лакмусовим» папірцем, що дає цінний досвід і психологічний тренінг на майбутні виступи. Для мене п'ятий тур став бар'єром, який я не зміг подолати. Спорт - жорстке заняття, нещадне, але головне в спорті ніколи не здаватися і не вважати себе «лузером». Якщо зациклитися морально - пиши пропало. Для мене ці відбори перші і я вважаю, що з першого разу потрапити не зовсім правильно. Шлях до перемоги повинен завжди бути тернистим, тільки в такому разі перемога приносить належні відчуття. І, звичайно, досвід. Він приходить поступово, важко по часу та фінансовим затратам. Тільки численні змагання, старання, проби, помилки і падіння приносять зліт. І досить один раз злетіти, як розумієш, що далі без цього жити просто не можна. І весь тернистий шлях до відборі здається вже не таким важливим як самі відбори. Я наблизився впритул до фінальної межі, але не зміг її подолати з першого разу, але тепер відомо, як все проходить і якими силами відбираються до збірної України, в ній будуть найсильніші з найсильніших. Не даремно наша збірна одна з найсильніших у світі. Підводячи підсумки, хочу сказати, що дуже приємно, коли ти граєш" з несколькократными чемпіонами світу в одному місці в один час. Цей неоціненний досвід, набутий тут, проявить себе надалі. Зате з'явилася жорстока спортивна злість.

А тим часом Топ-7 півфіналістів виглядав так:

1. Зайко
2. Новгородський В.
3. Перепелиця
4. Жалнін
5. Шихотаров
6. Щевич
7. Стадніченко

День третій, четвертий

Фінальним і самим серйозним етапом нинішніх відборів став шостий, сьомий і восьмий тур. Сил на фінал ставало все менше, але спортсменам обов'язково потрібно було зібрати волю в кулак, щоб досягти результату. Для Даміра Шихотарова і Роми Перепелиці цей етап став останнім...звичайно, це всього лише у сезоні 2013-2014, в нинішньому сезоні вони мають відмінні шанси на потрапляння в рейтинг.

Отже, у збірної України потрапили:

  1. Корзенков Д.
  2. Стадніченко Віталій
  3. Зайко Олексій
  4. Щевич Іван
  5. Жалнін Віктор
  6. Новгородський Ігор

сборная Украины по мормышке

Найбільш сильними спортсменами з них можна сміливо назвати Дмитра Корзенкова і Олексія Зайчик. Обидва вони заслужені майстри спорту України, це звання вони вибороли на льоду світових першостей в Польщі, Харкові та Казахстані. Дмитро, як згадувалося вище, потрапив у збірну автоматично як найбільш досвідчений спортсмен, а Олексій в черговий раз довів свою неперевершену майстерність і загострене почуття риби» на відборах. У кожному з турів він був у трійці лідерів, завдяки тому, що вчасно опинявся в потрібному місці. Будемо тримати кулаки за нашу збірну на ХІ Чемпіонаті світу з ловлі риби на мормишку з льоду 18-24 лютого 2014 року в Білорусі. Спонсорами національної збірної команди України є компанії Shark – провідний європейський виробник вольфрамової блешні, а також Український професійний банк (УПБ). Передбачається, що крім української збірної участь у ньому візьмуть 15 команд, у тому числі діючі чемпіони світу – збірна Росії, екс-чемпіони – команди Білорусі, США, Латвії, Фінляндії.



Поділіться цією новиною в соц. мережах
Інші новини
Підписуйся на наші соцмережі
ІБІС Полювання і зброя58K+
ІБІС Рибальство та туризм90K+
Кулінарний дім "ІБІС"6K+
Тир "ІБІС"16K+
ІБІС Полювання і зброя< 1K
ІБІС Рибальство та туризм42.5K+
ІБІС Полювання і зброя207K+
ІБІС Рибальство та туризм361K+
ІБІС відеоогляди товарів35,1 тис
ідІсі31,7 тис