
Як вибрати болонське вудилище і котушку?
У багатьох поплавочників, особливо початківців, рано чи пізно постає питання: «Як вибрати вудку і котушку для болонської ловлі?» Спробуємо розібратися в цьому питанні і розповімо, як вибрати болонське вудилище новачкові та досвідченому рибалці.
Почнемо з початку, що таке болонське вудилище? Це поплавкова вудка, родом їх Італії, а саме з Болоньї. Головна її відмінність від звичайної махової - наявність кілець. У цьому вони схожі з матчевими, але у болонських діаметр кілець більше. Довжина болоньез стартує від 4 метрів. Найпопулярніші розміри - 5-7 метрів. У вас може виникнути питання: навіщо ж такі довгі вудлища? Управляти поплавком на дистанції в кілька десятків метрів і робити рішучі підсічки зручніше саме болонськими вудлищами. Крім того, ними зручніше боротися з рибою на сильній течії. Так що, при своїй специфіці у болоньез є свої безперечні плюси. Але до них потрібно пристосуватися і тоді ви зрозумієте всі переваги цих вудок.
То яку ж довжину вибрати собі? Все просто, якщо це для вас новинка і ви не впевнені, що вам сподобається така вудка - почніть з бюджетної моделі довжиною 5 метрів. У нашому інтернет-магазині можна купити болонське вудилище ціною від 15-20 доларів. Але, бюджетні версії досить важкі. Якщо підняти цінову планку вище 30 доларів, то можна розраховувати на карбоновий бланк з невеликою вагою, яким виконувати ловлю на багато комфортніше.
Звертайте увагу і на глибину лову. Якщо вона перевищує 4-5 метрів, то краще брати більш довгі вудлища. Хоча б 6-7 метрів. Їх потрібно підбирати в карбоні, хоча бувають і композитні варіанти в бюджетному сегменті. Але, якщо ви ловите в місці з сильною течією і потрібно постійно тримати вудку в руці, то на перше місце знову виходить вага. А це додаткові цифри до ціннику. Хороші варіанти стартують від 70 доларів. Але, ще раз зазначимо, краще почати з бюджетної п'ятірки, щоб потім повністю відчути красу легких, делікатних і більш дорогих вудлищ.
Рухаємося далі і переходимо до котушок. Для того щоб підібрати котушку до болонського вудлища, враховуйте проводки, які будете використовувати. Для лову в проводку на течії існує два варіанти. Перший традиційний, із закиданням поплавця, для нього використовують безінерційні котушки. Другий, менш популярний з відпусканням поплавця, для нього підходять інерційні моделі з малим діаметром барабана. Краще за все звернути увагу на швидкісні котушки Shimano, які присутні, практично, в кожній лінійці. Найзваженіший вибір - Shimano Sahara. Або, котушка, яка розроблялася спеціально для болоньез - Brain Phantom Bolo. Її досить легкий агрегат, масою близько 300 г, оснащений шпулею з дрібним профілем і рукояткою, яка угвинчується у вісь ведучої шестерні. А ціна приємно порадує будь-якого любителя поплавкової риболовлі.
Переходимо до інерційних котушок для болонських вудилищ. У сучасних моделей є купа переваг. Це і повноцінне регульоване гальмо. І стопор зворотного ходу з можливістю повного блокування обертання барабана. Але, вони не особливо популярні, так як підходять для не популярного виду лову з відпусканням поплавця. Цей метод добре підходить при лові з човна або з причалів і спеціальних вимостків. В інших випадках використовують закид поплавка.
А чи можна взагалі ловити болонськими вудлищами на стоячих водоймах? В теорії так, а на практиці - навіщо? Матчеві вудилища краще справляються з далекими закидами і мають великий запас потужності, при боротьбі з великими трофеями. У нашій країні багато річок з течіями різної сили. І ось для них, як раз, підходить болонська ловля.





