Деякі типи рибної ловлі, наприклад, за допомогою фідера або донної снасті, досить складні з точки зору своєчасного реагування на клювання. У тому числі й тому, що зазвичай встановлюється декілька таких вудилищ, а лов часто йде в темний час доби. І для того, щоб полегшити роботу з ними рибалці, були придумані різноманітні механічні сигналізатори клювання. Як прості, так і досить складні, з декількома варіантами настройки. І зараз ми вам трохи розповімо про ці вкрай корисні рибальські аксесуари.
Які бувають механічні сигналізатори?
Якщо ви вирішили купити механічний сигналізатор клювання, то ви повинні знати, який з них краще підійде до вашого вудилища і чим вони, в принципі, між собою різняться. Отже.
- Хангер (бат). Це циліндр з металу або пластику, оснащений затиском для волосіні і системою кріплення для вантажів різної величини. Вантажі змінюють ступінь натягу, а разом з нею — чутливість системи. Тому виходить домогтися максимальної чутливості, що дозволяє визначати навіть обережні клювання. Проблема одна — регулювати ступінь натягу не дуже зручно.
- «Мавпа, що дереться наверх». Довгий і тонкий стрижень в пластиковому циліндрі, який може ковзати по волосіні. На самому циліндрі є система тягарців. Вся конструкція досить стійка до впливу вітру, так що кількість помилкових спрацьовувань мінімальна. Проблема — відносно низька чутливість.
- Свінгер. Теж металевий стрижень в пластиковому циліндрі. Теж з системою важків, які можна переміщати по корпусу. Але на відміну від минулого варіанту, цей механічний сигналізатор більш чутливий і в цілому демонструє більш збалансовані показники. Тому і використовується набагато частіше.
- Спрінгер. Пластиковий циліндр зі стрижнем з графіту, який встановлюється за допомогою спеціального перехідника. Ступінь натягу волосіні в ньому налаштовується за допомогою гвинта. Хороша чутливість і стійкість до вітру, але налаштовувати натяг волосіні, особливо при сильній течії досить складно.
Також існують більш прості конструкції. До них відносяться:
- Дзвіночки. Найпростіша система — риба клює, волосінь вібрує, вібрація передається на дзвіночок, той починає дзвонити. Якщо підібрати моделі з різним тембром звучання, можна буде не дивлячись орієнтуватися і відразу вибирати потрібну вудку. Добре працює в темний час доби, трохи гірше під час сильного вітру.
- Кивки. Гнучкі яскраві трубочки, які одним кінцем кріпляться до корпусу вудилища, а іншим чіпляються до волосіні м'яким гачком. При натягу, волосінь зривається, кивок розпрямляється. Це добре помітно, а якщо поєднати з дзвіночком, то й чутно.
- Маятники. Найпростіші індикатори клювання. Сигналізують про клювання зміною свого нахилу. Це відстежувати простіше, ніж спостерігати за поплавцем на віддалі.
- Грузки. Важки, які одним кінцем кріпляться на вудці або підставці до неї, а другим фіксуються на волосіні. При клюванні, волосінь починає вібрувати, вантаж зривається, візуально змінюючи положення і, як варіант, видаючи звуковий сигнал.
Якщо мова йде про вудилища для фідерного лову, то тут все дещо складніше. Справа в тому, що через особливості конструкції, єдиний реально ефективний сигналізатор — їх власний гнучкий кінчик або «квівертіп». Традиційні поплавці, на жаль, не працюють, оскільки фідер тягне більшість з них на дно, а ковзне кріплення не забезпечує потрібної чутливості. А більш складні індикатори не працюють, оскільки той же кінчик гасить додатковий натяг волосіні. Тому основне завдання зробити «квівертіп» більш помітним. Найчастіше — за допомогою додаткових індикаторів, що світяться. Як правило — хімічних і одноразових. Однак вони дешеві, так що ви на них точно не розоритеся.
Купити механічні сигналізатори клювання
Незважаючи на те, що більшість подібних конструкцій можна виготовити самостійно, більш просто, швидко та ефективно банально купити індикатор клювання. Особливо у вартих довіри місцях, де гарантують високу якість товару. В інтернет-магазині Ібіс, наприклад.
У нас ви знайдете різноманітні аксесуари для риболовлі — сигналізатори, причому як механічні, так і електронні, різноманітні підставки, садки, одяг та інше спорядження, без якого жодному рибалці не обійтися. А якщо у вас в процесі вибору виникнуть будь-які питання, то їх ви можете задати нашим продавцям-консультантам. Так що — сміливо звертайтеся. З Ібіс ваша риболовля стане більш результативною та ефективною!