Оснащення — це різноманітні елементи, що закріплюються на основному знарядді лову риби, які вкрай необхідні для забезпечення цього процесу. Люди не відразу до цього здогадалися, оскільки спочатку використовували більш прості методи лову — пастки, плетені сіті та остроги. Однак винахід поплавкового вудилища викликав «вибухоподібне зростання» кількості різних варіантів оснащення. І цей процес триває досі, так що у багатьох рибалок-початківців можуть бути істотні проблеми з підбором оснащення. Тому ми зараз спробуємо коротко розповісти вам про деякі основні моменти, що стосуються оснащення для риболовлі.
Основні елементи оснащення
Для більшості видів рибної ловлі є свої обов'язкові елементи оснащення. Якщо коротко, то виглядає це так:
- Поплавкова — поплавок і грузила;
- Спінінг — штучні приманки, блешня, воблери;
- Ловля нахлистом — мушки;
- Донка та лов фідером — важкі грузила і годівниці.
Розглянемо тепер ці та інші елементи трохи докладніше. На рівні, достатньому для новачка. Докладніше про кожну снасть можна буде дізнатися на відповідній сторінці.
- Поплавок. Оптимальний варіант — веретеноподібні моделі з антенами середньої довжини, товщиною менш як 3 мм. Вони і чутливі, і стійкі, і практично універсальні. Плюс не завадить мати про всяк випадок насадку, що світиться.
- Волосінь. Основа для оснащення, несе на собі практично всі інші елементи.
- Грузила. Для початку — прості дробини або «оливки». Вони досить універсальні і з їх допомогою можна легко домогтися потрібного навантаження для поплавка. При донному або фідерному лові, краще відразу брати важкі свинцеві грузила-годівниці, що дозволяють поєднати дві функції в одному елементі.
- Гачки. Ефективне оснащення для риболовлі неможливе без адекватного підбору гачків. Оптимально мати в запасі повний асортимент розмірів, оскільки тільки так можна буде підлаштуватися під потрібну рибу. А самі ходові розміри краще мати в декількох модифікаціях — з цівкою різної довжини, з прямими або вигнутими жалами й т.д.
- Блешні. По суті — гібрид гачка і грузила, оскільки металева основа впаюється у свинець чи олово. Для більшої помітності для риби покриваються блискучим покриттям.
- Джиг-головки. Майже як блешні, тільки важка частина значно складнішої форми та кольору. Використовуються при джиговому лові за допомогою спінінга.
- Сигнальні пристосування. Вкрай корисні для донного лову, можна використовувати як прості дзвіночки, так і електронні сигналізатори.
- Котушки. Для донного лову, наприклад, безінерційні будуть краще. Як, втім і для спінінгів.
- Повідці. Або «підліски». Потрібні для захисту волосіні від зубів хижаків або для полегшення обриву при заплутуванні. Витратний матеріал, тому краще запастися різними варіантами, в тому числі і за кольором.
- Протизакручувачі. Особливо важливі при лові фідером, оскільки запобігають переплітанню волосіні з іншими елементами.
- Карабіни та вертлюжки. Служать для з'єднання окремих елементів між собою і приєднання до волосіні.
- Принади. Блешні, воблери, силіконові конструкції, штучні мушки — про кожну з них можна говорити багато і довго. У будь-якому випадку, це теж «витратний матеріал», тому чим їх буде більше і чим вони різноманітніші тим краще.
Перед тим, як ви вирішите купити оснащення для риболовлі, вам необхідно заздалегідь розібратися в тому, який саме вид риби ви збираєтеся ловити. Справа в тому, що професіонали вже навчилися підбирати конкретне спорядження для лову карася, коропа, щуки, окуня і будь-якої іншої промислової риби. А відмінності між цими видами снастей можуть бути дуже значними.
Догляд за оснащенням
Для того щоб рибальське оснащення служило якомога довше і його потрібно було змінювати якомога рідше, за окремими її елементами потрібно доглядати. Робиться це так:
- Гачок. Після використання очищається від залишків наживки, знімається з волосіні та зберігається в спеціальних боксах, трохи присипаних крохмалем для поглинання вологи. Якщо незважаючи на старання з'являється іржа, то краще замінити на новий.
- Волосінь. Після використання, злегка просушити, акуратно згорнути та зберігати в сухому і темному місці. Пересушена і огрубіла волосінь добре зберігає форму, так що при закиданні може сплутуватися.
- Котушка. Якщо планується тривала перерва у використанні, то котушку потрібно розібрати, видалити пісок і краплі вологи, а потім змастити механізм маслом з низькою в'язкістю.
- Інші елементи. Принади, грузила, годівниці та поплавці зберігаються так само як і гачки — в окремих боксах і в просушеному вигляді.
Купівля та корисна інформація
Як бачите, розібратися в тому, чим краще оснащувати вудилище у вашій конкретній ситуації, досить складно. На щастя, існує таке явище, як готові оснащення для риболовлі. Дійсно, навіщо мучитися і підбирати снасті, якщо можна довірити цю справу компетентному фахівцю? Потрібно тільки щоб він дійсно розбирався в питанні. На щастя, в інтернет-магазині ІБІС працюють саме такі професіонали.
Втім, якщо вас не цікавлять готові комплекти, то ви можете підібрати своє оснащення самостійно, благо асортимент у нас величезний. А якщо і виникнуть якісь питання, то їх завжди можна задати нашим консультантам як дистанційно, так і особисто в одному з наших центрів реалізації, розташованих у всіх областях України. Так що — звертайтеся! З ІБІС ваша риболовля стане набагато легше, зручніше і продуктивніше!