Поплавкова вудка, мабуть — перший інструмент для рибного лову, з яким стикається переважна більшість юних рибалок. Це потім вже приходить черга спінінгів, складних пасток, інерційних котушок, телескопічних вуглепластикових вудилищ та інших принад, оцінити які можуть тільки майстри рибної ловлі. Але початок завжди один — проста, мало не саморобна, вудка з поплавком.
Однак все це не означає, що професіонали не використовують поплавкові вудилища. Використовують і ще як. Навіть створили різні їх види, які краще відповідають певним снастям та методам лову. І ми зараз спробуємо вам про все це трохи розповісти.
Види поплавцевих вудок
За століття розвитку мистецтва риболовлі, було придумано чимало способів лову риби з використанням поплавців і додаткових до них снастей. І, відповідно, специфічні для них поплавкові вудилища. Види яких можна умовно згрупувати в 3 великі категорії: матчеві, болонські та махові. Більш докладно про них буде розказано в відповідних розділах, а зараз ми коротко зупинимося на їх основних особливостях.
- Махові. Немає напрямних кілець і котушки, зате є глухе оснащення. Плюс гумові амортизатори та спеціальні мотовильця.
- Болонські. Направляючі кільця є. Основне завдання — активний пошук риби без підгодовування, але з переміщенням по території. Тому повинна бути можливість швидко змінювати довжину спуску оснащення і розташування поплавка.
- Матчеві. Направляючі кільця є, як і котушка. Бажано — фрикційна. Цей вид розрахований на максимально важкі снасті. І, звичайно, оснащується ковзним поплавком.
Крім того, є також поділ вудилищ залежно від конструкції — штекерні та телескопічні. У штекерних, окремі фрагменти жорстко накручуються один на одного, що забезпечує більшу міцність. У телескопічних, же, секції ховаються одна в іншу — як в класичному телескопі. Вони більш зручні для транспортування і швидше наводяться в робочий стан.
Переваги
Не має значення, які саме поплавкові вудки ви використовуєте — для них усіх будуть характерні наступні переваги:
- Простота і зручність в застосуванні. Мінімальна кількість оснащення, в якому досить просто розібратися хоча б на базовому рівні.
- Міцність і надійність. Довге вудилище має бути міцним, щоб витримувати власну вагу та інерцію, а також — ривки з боку риби. Особливо міцними вважаються вудилища для матчевого лову.
- Немає потреби в додатковому догляді. Хіба що іноді змащувати інерціальні та безінерційні котушки та стики телескопічних конструкцій.
- Універсальність і практичність. В принципі, будь-яка вудка впорається з будь-яким видом поплавкового лову. Питання тільки в ступені ефективності.
Корисні поради
- Поплавок повинен бути таким, щоб реагувати на найлегші дотики. Тому бажано зробити так, щоб він занурювався в воду по основу антени.
- Якщо є вітер, то можна трохи сильніше навантажити поплавок, щоб хвилі, які постійно накочуються на нього, не створювали враження коливань через рибу.
- Підпасок — важливий компонент, який робить клювання більш чутливим.
- Влітку добре заходять рослинні насадки, а восени та навесні — тваринні.
- Чим більше планована риба, тим більше повинні бути снасті.
- Поводитися на водоймі потрібно максимально тихо, рухатися мало, одяг вибирати не надто яскравий.
- Використання маркерних поплавців для виміру глибини — відмінна ідея.
- Гратися насадкою під час лову — досить корисно, особливо при ловлі хижої риби.
Перед тим, як купити поплавкову вудку, потрібно з'ясувати, як, що і де ви плануєте ловити. Якщо здобич по вазі буде перевищувати 1 кг, то краще віддати перевагу більш жорстким і міцним варіантам. Для активної ходової риболовлі краще більш легкі, але все ще міцні моделі (відразу виключаємо дешеві композитні конструкції). А якщо ви ще не вмієте правильно вибирати ціль та місце лову, то варто віддати перевагу котушковим вудилищам довжиною в 4 метри — вони максимально універсальні.
Купівля і додаткові питання
Незважаючи на те, що поплавкова ловля вважається одним з найпростіших видів риболовлі, популярність її не зменшується. І все більше і більше людей прагнуть дістати собі реально хороші поплавкові вудки, ціни на які іноді починають зашкалювати. Втім, у цієї проблеми є рішення — інтернет-магазин ІБІС.
У нас не тільки найширший вибір вудилищ і оснащення для поплавкового лову, але і консультанти, які допоможуть вам в цьому розмаїтті зорієнтуватися, виходячи з потреб, передбачуваних об'єктів лову і цінового діапазону. Так що — звертайтеся до нас! І ми допоможемо зробити вашу риболовлю легше, приємніше та результативніше!