Хороша рибалка, як правило, триває не одну і не дві години, а може затягнутися і на кілька днів. Що природним чином породжує питання — а що робити зі спійманої рибою? Частину, звичайно, можна відразу ж березі відправити в юшку, частину обробити та засолити. Якщо, звичайно, у вас є для цього потрібне спорядження. А якщо його немає, то вам потрібно спробувати зберегти рибу живою якомога довше. Саме тому і були придумані садки для риболовлі. Спочатку вони були чимось типу закритих плетених кошиків, які розміщувалися в воді. Але з часом все змінилося. І тепер рибалці зовсім не потрібно плести садки самостійно — їх можна купити в надійних місцях, типу інтернет-магазину Ібіс. Але перед покупкою, потрібно зрозуміти якими саме основними якостями це рибальське спорядження повинне володіти.
Які бувають садки для риболовлі?
Перед тим, як купити садок для риби, потрібно врахувати наступні моменти:
- Де саме буде проходити рибалка? Якщо берег буде пологим, то потрібна одна довжина, якщо з кручами — інша, а якщо будете рибалити з човна, то третя.
- Що саме ви плануєте ловити? Чим більша риба, тим масивніше і міцніше повинно бути вмістилище для неї. Карпятникам тут пощастило менше за всіх.
- Що саме ви збираєтеся робити зі здобиччю? Якщо збираєтеся відпускати, то потрібно щось, що не шкодитиме їй, і в чому вона не заплутається.
Все це потрібно продумати ще до того, як ви підете в магазин. А там вас чекатимуть наступні варіанти.
Спортивний садок для риби. Мабуть, найкращий з усіх можливих варіантів, хоча і найдорожчий. Відмінні його риси:
- Прямокутна форма секцій — для більшої стійкості та надання рибі більше вільного простору.
- Міцна дрібнокоміркова сітка з волосіні або тканини. Вона практично не травмує рибу і не пошкоджується гострими шипами на бічних і спинних плавцях.
- Значна довжина — до 5 метрів, так що розміщувати таку конструкцію можна як на пологому березі, так і на обриві.
- Вбудована стійка. Або різьблення для кріплення до стійок. Забезпечує надійну фіксацію на березі.
Цей варіант ідеально підходить для тих, хто захоплюється спортивною риболовлею, оскільки шанс того, що риба при такому зберіганні постраждає мінімальний. Крім того, такі садки рибальські дуже цінують карпятники, оскільки саме там найпростіше розміщувати великий улов, що активно чинить опір. Головний мінус — ціна. За високу якість і надійність, на жаль, доводиться доплачувати.
Металевий садок для риби. Мабуть, самий міцний та надійний. Йому не страшні, ні гострі плавці, ні випадкові удари. І слиз до металу дуже погано чіпляється. До того ж хороший матеріал не іржавіє і довго зберігає свої властивості. Ціна лежить в середньому діапазоні. Мінусів у нього кілька. Перший — дуже високий ризик, що риба в ньому буде травмуватися. Тож що якщо ви плануєте її потім відпускати — це найгірший варіант. Другий — обсяги. Існують, звичайно, металеві сітки, що досягають 5 метрів в довжину, але вони занадто дорогі, важкі та незручні. А третє — на мілкому дні його досить складно правильно розмістити — жорстка форма буде знаходитися в воді тільки частково. Але в цілому — це хороший варіант для рибалок-любителів і тих, хто ловить для себе невелику кількість риби для задоволення особистих потреб.
Сітчастий садок. Проміжний варіант між професійним та металевим. Ефективність залежить від матеріалу, розміру комірок, форми секцій і багато чого ще. Дрібні комірки більше слизу поглинають, але менш вразливі перед гострими шипами. Волосінь міцніше тканини і простіше відмивається. Ціна залежить від багатьох чинників — є як бюджетні, так і досить дорогі варіанти. Однак, що тканина, що волосінь, досить швидко зношуються через тертя окремих частин між собою чи між ними й дном. Але в цілому, хороший варіант як для любителів, так і для професіоналів.
Важливо знати
- Один з важливих, але другорядних, моментів при виборі садка — складність його чистки. Справа в тому, що деякі риби, наприклад, лин, виділяють величезну кількість слизу. Яка, ясна річ, буде чіплятися за стінки сховища. За тканину сильніше, за метал — менше. І вимивати її буде тим складніше, чим дрібніше комірки. Однак існують спеціальні хімічні засоби, які досить ефективно з цим завданням справляються.
- Закріплювати садок для риболовлі на березі потрібно так, щоб до нього, з одного боку, був вільний доступ, а інший — він перебував повністю у воді. І помістити вантаж всередину його — не дуже хороша ідея, оскільки рибка буде за нього чіплятися. А зовнішні вантажі можуть чіплятися за особливості рельєфу місцевості.
- Вважається, що оптимальна довжина садка — від 2 до 2,5 метрів. Цього цілком достатньо, щоб риба залишалася у воді незалежно від особливостей дна. Але якщо ви розраховуєте на рясний улов або на особливо великі екземпляри — краще брати щось довжиною до 5 метрів.
Так що якщо ви таки розібралися в тому, які саме вам потрібно купити садки — сміливо звертайтеся в інтернет-магазин Ібіс. У тому числі й тому, що наші продавці-консультанти зможуть вам підказати, які конкретно моделі краще підійдуть під ваші потреби. Не кажучи про те, що у нас ви знайдете й інше спорядження для риболовлі, полювання та туризму. Так що — звертайтеся!