ЗброяРибалка

Шнури

Зараз на сторінці 20 товарів з 462
Показати ще 20 товарів

Рибальський шнур – це плетена волосінь, що складається з декількох тонких волокон, сплетених в одне ціле. Першим штучним матеріалом для її виготовлення був Дакрон. З початку 90-х років з'явилися шнури з поліетилену надвисокої молекулярної маси, які швидко витіснили інші матеріали з ринку.

Маючи ряд переваг, поліетиленові шнури (РЕ line) стали невід'ємним атрибутом рибалок того часу і волосінь-плетінка міцно закріпилася в їх коробках. Ще б, адже маючи тонкий діаметр і високе розривне навантаження, з її допомогою можна було боротися з трофеями, раніше не доступні з іншими лісками.

Будь плетений шнур має дуже низьку еластичність і відповідно високу чутливість. Першими, всі переваги цих лісок, відчули на своїй риболовлі спінінгісти, особливо при джигового лову на течії. По-перше, використання менших діаметрів, що дозволило знизити вагу приманки, так як тонкий шнур легше «прорізав» товщу води та менше парусив. По-друге, підвищення чутливості дало можливість відчути саму обережне клювання навіть на великій глибині. У спінінгістів улови значно зросли і шнур почав використовуватися ними практично в 90% випадків.

Слідом за спінінгістами естафету підхопили любителі фідерної ловлі, відчувши всі переваги і у своєму виді риболовлі, почали використовувати рибальський шнур для фідера. Єдиний недолік, яким володіли шнури – низька абразивотривкість, яка компенсувалась великою кількістю переваг, що значно переважають над недоліками.

Шнури для риболовлі

Сучасні шнури для риболовлі з високомодульного поліетилену мають міцність на прямій ділянці у 2,5 раза більше, ніж нейлон, а різні додаткові просочення підвищують гладкість, зносостійкість, зменшують вологопоглинання і подовжують термін їх служби.

Крім РЕ – шнурів з'явилося безліч гібридних шнурів з використанням комбінованих матеріалів. Плетені волосіні, виготовлені з декількох волокон поліетилену і декількох волокон поліестеру, мають велике розривне навантаження та абразивотривкість, є тонучими, однак більше тягнуться і мають меншу чутливість.

Різноманітність моделей шнурів, навіть в одного виробника, не випадково. Залежно від матеріалу, плетіння і просочень вони мають різне призначення для тих чи інших умов. Так, наприклад, є шнури, які показують відмінні польотні характеристики, але поступаються в абразивотривкості, а є, які менше схильні до стирання, але менш чутливі й т. д.

Купити плетену волосінь

Якщо ви хочете купити плетену волосінь, то вам, для правильного вибору, необхідно хоча б приблизно орієнтуватися в яких умовах будете рибалити. Якщо ви зробите правильний вибір і підберете шнур, максимально підходить під вашу риболовлю, то він ніколи не підведе, і ви отримаєте справжнє задоволення від процесу риболовлі.

За ціною шнури можуть бути недорогими, так і дуже дорогими. Навіть в одного виробника вартість може відрізнятися в кілька разів. Чим же обумовлена така різниця цін? – запитаєте ви. По-перше, різний матеріал, тільки у фірми Sunline їх сім видів і, залежно від матеріалу, змінюється ціна плетеної волосіні. По-друге, кількість волокон і різне плетіння позначаються на вартості. До речі, у японських виробників саме через трудомісткість процесу виготовлення (плетіння), більш тонкі шнури дорожче товстих. По-третє, додаткові просочення і забарвлення також впливають на кінцеву вартість готового продукту, чим їх більше, тим більше підвищується ціна. Виходить, що сама технологічна плетінка для риболовлі буде самою дорогою, а чи потрібно її купувати, вирішувати вже вам.