ЗброяРибалка

Воблери

Зараз на сторінці 20 товарів з 2321
Показати ще 20 товарів

У 1894 році Джон Хеддон з США помітив, що американські окуні дуже бурхливо реагують на абсолютно неїстівну деревну стружку, що активно коливається на поверхні води. Це навело його на думку про створення нового виду приманки. Експерименти тривали до 1902 року, коли перша модель воблера - Dowagiac, була офіційно запатентована і поступила в продаж. А справжній комерційний успіх проекту принесла в 1920 році модель Heddon Lucky 13. З того часу, воблери зберігають незмінну популярність серед любителів рибної ловлі з усього світу.

Слово це походить від англійського «wobbler», що означає «хиткий» або «той, що перевалюється». Що логічно, оскільки своїми коливаннями в воді ця приманка імітує поведінку пораненої риби. Чим активно приваблює різноманітних хижаків, в тому числі й тих, що мають промислову цінність. І навіть попри те, що даний вид лову вимагає певних навичок і вмінь, все більше рибалок шукають, де б купити воблери і які з них найкраще підійдуть під їхні потреби. Так що ми зараз спробуємо вам на ці питання хоча б коротенько відповісти.

Види воблерів

З огляду на величезну кількість форм і розмірів воблерів, якоїсь суворої класифікації для них так і не було придумано. Однак є різні варіанти, які дозволяють краще орієнтуватися у всьому цьому різноманітті, так як засновані саме на функціональних особливостях.

Отже, усі воблери для риболовлі можна розділити на дві великі групи - лопатеві і безлопатеві.

Лопатеві — ті, у яких в передній частині є спеціальна лопать, яка як прискорює занурення, так і покращує гру при проводці. А далі ці приманки розподіляються на групі, залежно від форми тіла.

  • Мінноу. Вони не здатні до самостійної гри при рівномірній проводці, тому рибалці необхідно «грати» ними самостійно. Зазвичай вони витягнутої форми та з невеликою лопатою. Нагадують уклейку або пічкура. Частіше за все використовуються для лову риби біля поверхні.
  • Кренки. Загальна назва для тих воблерів, які самостійно смикаються і грають при рівномірній проводці. Поділяються на дві великі групи.
  • Шеди (від англійського Shad - оселедець). Тіло сплощене з боків, але більш високе, ніж у мінноу.
  • Фети. Тіло розширене і злегка округле. За рахунок форми, піддаються більшому опору при русі, тому більш помітні для хижака.

Безлопатеві спочатку розподіляються по тому, де саме буде перебувати воблер — в товщі води або біля поверхні. Розглянемо, для початку, «глибоководні» варіанти.

  • Ратлини. Сплощена передня частина відіграє роль лопаті, тому приманка швидко занурюється на дно. Обов'язкова наявність «гримучої камери» з кульками для приваблювання хижаків. Інтенсивно коливаються при проводці в поперечній площині.
  • Дартери. Важкі, довгі й вузькі моделі, за формою нагадує мінноу. Теж зі скошеним переднім кінцем.
  • Джеркбейти. Масивні та важкі, погано грають при спокійній проводці — підходять тільки для роботи ривками. Причому сильними й різкими. Додатково діляться на глайдери для ривків у горизонтальній площині, і дайвери у вертикальній.

Що стосується поверхневих моделей — топвотеров, то до них належать такі:

  • Стікбейти. Як і мінноу, самі по собі не грають. Тому потрібна спеціальна проводка, завдяки якій «палички» починають «нишпорити з боку в бік».
  • Волкери. За формою копіюють маленьких рибок, рухаються схоже на них. Особливої проводки не вимагають.
  • Проппери. По суті — стікбейти, тільки з двома або одним додатковим пропелером для створення шуму.
  • Поппери. У них на торці є поглиблення, яке при русі видає «засмоктуючі» звуки.
  • Чаггери. Майже як поппери, тільки звучать голосніше, пірнають при ривку глибше і форма виїмки на передньому кінці інша.
  • Кроулери. Знову майже як поппери, тільки набагато більші. Виїмка нагадує скоріше металеву чашу.

В окрему категорію відносяться складні рибальські воблери. Їх відмінна риса — наявність декількох сегментів, що полегшують як видання звуків, так і нишпорення при проводці. Для більшого ефекту, втім, вони також можуть оснащуватися лопатями, камерами з кульками й виїмками на передньому кінці. По суті, вони можуть нагадувати будь-яку модель з перерахованих вище.

Купити воблери в магазині ІБІС

Після того, як ви приблизно розібралися в класифікації цього виду приманок та особливостях їх використання, у вас напевно виникне бажання перевірити отримані знання в справі. Але для початку, потрібно купити воблери рибальські, причому це бажано зробити у надійних постачальників. На щастя, інтернет-магазин ІБІС прийде вам в цьому на допомогу.

У нас найширший вибір воблерів, причому — різних форм, моделей і виробників. А наші консультанти з легкістю підкажуть вам, що більше підійде для вашої вудки, способу рибалки або бажаного об'єкта лову. Так що — звертайтеся до нас! З ІБІС ваша риболовля стане набагато зручніше, легше і результативніше!